Kale Köyüne genç bir muhtar aday talip oldu

Kale Köyüne genç bir muhtar aday talip oldu

GÜNDEM 2.09.2023 11:34:44 603 1
Kale Köyüne genç bir muhtar aday talip oldu

ALİ AKYILDIZ

Rize’nin Çamlıhemşin İlçesine bağlı Kale köyünde muhtar adayı olacağını açıklayan Kaleli Galdavar Mansur Aydil (32), gençlere destek için çağrıda bulundu.

30 Ağustos Zafer Bayramını Kale Köyü Çiçekli Yaylada kutlayan Mansur Aydil, neden aday olduğunu ve neler yapacağını yazarımız Ali Ayıldız’a Kale köyünde anlattı.

HİZMET İÇİN ADAY OLUYORUM

“Kale köyünde hizmete adayım. Bu yönde geri adım atmayacağımız da daha önce söyledim. Konu ile ilgili daha önceki videolarımız izleyenlerden geriye olumlu dönüşümler aldım. Aday olmam için çok fazla talep oldu. Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.”

NEDEN ADAY OLDUM

“Neden aday oldum onu açıklamak istiyorum. Bundan 4 sene önce bu yaylada hayvancılığa başladım. Halen aktif bir şekilde hayvancılığa da devam ediyorum. Hayvanlarımız burada, asıl mesleğim elektrik ustalığıdır. Elektrik işleriyle ilgili köyde her türlü yardımı vatandaşlarımıza yapıyorum. Bu hizmetlerime bana destek oldukları takdirde bu kez muhtar olarak devam edeceğim. Hevesliyim, gencim, dincim, inançlıyım; dedelerimizden bize kalan bu mirası daha iyi koruyacağım. Sıkıntıların farkındayım Bizim köyümüz maalesef çok göç veren bir köydür.”

GİTMESEK DE GÖRMESEK DE BU KÖY BİZİM KÖYÜMÜZDÜR

“Ama Şairin dediği gibi “gitmezsek de, görmesekte bu köy bizim köyümüzdür”. Bizim başka bir köyümüz toktur. Köyümüze sahip çıkıldı. Bugünden sonrada bayrağı biz devir alı sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ederim. İnşallah bizde bu yolda kararlılıkla devam edeceğiz. Köyümüzün var olan bazı sıkıntılarını çok iyi biliyorum. Onlar için önlem alacağım.”

KÖY ODASI YAPIP GELEN MİSAFİRLERİ ORADA AĞIRLAYACAĞIZ

“Köy odamız yok. Onu yapıp gelen misafirleri ağırlayacağız. Bu konuda gençlerden destek bekliyorum. Desteklemek yetmiyor. Oy verip desteği sürdürmek gerekir. Ben oy istiyorum. Ben burada size hizmet etmeyi taahhüt ediyorum.”


Anahtar Kelimeler:
Mevlut aydıl
2.09.2023 11:50:26
Şımdıden başarılar dılerım

1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI