İLK GÖREV YAPTIĞI KÖYE, ÖĞRENCİLERİNİN YANINA DEFNEDİLDİ

76 yaşındaki Emekli Sınıf Öğretmeni Gülümser Yeşil Artvin Valisi Yılmaz Doruk, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Varlık köyü halkı ve öğrencilerinin katıldığı Varlık köyünde düzenlenen cenaze töreninde toprağa verildi.

TEFEKKÜR 7.07.2022 11:27:42 175 0
İLK GÖREV YAPTIĞI KÖYE, ÖĞRENCİLERİNİN YANINA DEFNEDİLDİ

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-1946 yılında Artvin'in Şavşat ilçesinde dünyaya gelen ve Artvin'in Varaçkan (Varlık) köyünde ilk öğretmenlik görevini 1969-1975 yılları arasında yapan 76 yaşındaki Emekli Sınıf Öğretmeni Gülümser Yeşil Artvin Valisi Yılmaz Doruk, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Varlık köyü halkı ve öğrencilerinin katıldığı Varlık köyünde düzenlenen cenaze töreninde toprağa verildi.

10 Haziran 2022'de Artvin'in Varlık köyünde düzenlenen Beşpare Kültür ve Sanat Festivali'ne davet edilen Emekli Öğretmen Gülümser Yeşil, 47 yıl sonra festival vesilesiyle Varlık köyündeki iletişimini hiç koparmadığı öğrencileri ile bir araya geldi. Festival sonrasında rahatsızlanan Yeşil, Artvin Devlet Hastanesinde 20 gün yoğun bakımda yaşam mücadelesi vermesinin ardından hayata gözlerini kapadı.

Varlık köyündeki öğrencileri ile sohbet ettiği sırada 'Beni Varlık köyüne öğrencilerimin yanına defnedeceksiniz.' diyerek vasiyetini dile getiren Emekli Öğretmen Gülümser Yeşil'in öğrencileri, öğretmenleri için son görevlerini yerine getirerek kıymetli öğretmenlerini, öğrencisi Merhum Necdet Aydemir'in kabrinin yanına defnettiler.

Emekli öğretmenin rahatsızlanarak vefat etmesinden duyduğu derin üzüntüyü dile getiren Acar, Merhume Gülümser Yeşil'in vasiyeti üzerine Varlık köyünde ve öğrencisi Necdet Aydemir'in kabrinin yanına defnedildiğini belirtti. Acar; 'İşte öğretmenlik böyle bir meslek, kıymetli meslektaşımız ebedi hayatını bile öğrencileri ile paylaştı.' diyerek mesleğine ve öğrencilerine büyük bir sevgi ile bağlı olan öğretmenimize Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve sevenlerine başsağlığı diledi


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI