HELİKOPTERLE KENTİ HAVADAN İNCELEDİ

HELİKOPTERLE KENTİ HAVADAN İNCELEDİ

TRABZON-ARTVİN 9.10.2019 09:45:55 61 0
HELİKOPTERLE KENTİ HAVADAN İNCELEDİ

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Valisi Yılmaz Doruk geçtiğimiz günlerde Artvin’e gelerek kendisini ziyarette bulunan Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Semih Okyar’la birlikte helikopterle şehrin üzerinde dolaşarak incelemelerde bulundu.

Yapılan incelemeler esnasında Artvin’in etkileyici coğrafyasından sonra ilk göze çarpanlardan birinin de Çoruh Nehri üzerine inşa edilen barajlar olduğunu ifade eden Vali Doruk şunları söyledi. :“Artvin hem coğrafi hem de insani güzellikleri ve özellikleriyle her zaman ülkemizin nadide şehirlerinden biri olmuştur. Bugün komutanımızın ziyareti ile şehri havadan inceleyerek bu etkileyici coğrafyayı daha ayrıntılı görme fırsatı bulduk. Bu incelemede ilk göze çarpanlar arasında ilimizin en büyük akarsularından olan Çoruh Nehri üzerine inşa edilmiş barajlar oldu. Şüphesiz ki barajların ülkemiz ekonomisine ve kalkınmasına sunduğu katkılar yadsınamaz derecede büyüktür. Artvin olarak bu alanda ülkemiz ekonomisine ve kalkınmasına hatırı sayılır derecede katkı sunabiliyor olmak bizler ve Artvin için daima gurur kaynağıdır” dedi.

Daha sonra yaklaşan kayak sezonu dolayısıyla ilimizde bulunan Mersivan Atabarı Kayak tesislerini tercih edecek kayak severlerin bölgeye rahat ulaşımını sağlamak amacıyla bölgede DOKAP kapsamında İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından başlatılacak yol iyileştirme güzergâhını da havadan inceleyen Doruk, şunları söyledi: “Artvin eşsiz coğrafyası ve kültürel zenginlikleriyle turizmin cazibe merkezi haline geldi. Özellikle Kafkasör mevkiinde bulunan Mersivan Atabarı Kayak Tesislerimiz, gerek pist uzunluğu gerek 120 gün ile en uzun kayak sezonu süresine sahip olması gerekse diğer özellikleriyle yılda yaklaşık 20 bin ziyaretçi sayısına ulaşarak, kış turizminde bölgedeki kayak severlerin öncelikli uğrak yeri olmuş durumda. Bu yüzden bizlerde kayak sezonun yaklaşması dolayısıyla Mersivan Atabarı Kayak Tesislerini tercih edecek olan misafirlerimize daha konforlu bir ulaşım sağlamak için DOKAP kapsamında İl Özel İdaremiz vasıtasıyla tesis ve Kafkasör arasında bulunan 7 kilometrelik yol güzergâhını silindirli sıkıştırılmış beton yöntemiyle iyileştirerek ulaşımı daha hızlı ve konforlu bir şekle getirmeyi planlıyoruz.” dedi.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI