Hamşin'de Tabiat Anıtı Olarak İlan Edildi

Rize ili Hemşin ilçesinde bulunan Gindeş Şelalesi Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 28/10/2021 tarihli oluruyla tabiat anıtı olarak ilan edildi.

KÜLTÜR 5.11.2021 10:30:15 106 0
Hamşin

Rize ili Hemşin ilçesinde bulunan Gindeş Şelalesi Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 28/10/2021 tarihli oluruyla tabiat anıtı olarak ilan edildi.

Hemşin Kaymakamlığının girişimleri sonucu Doğa Koruma ve Milli Parklar Rize Şubesi sorumluluğu alanında bulunan Gindeş Şelalesi doğal kaynak sebebi ile tabiat alanı olarak tescillendi.

Eşsiz doğası ve endemik bitki örtüsü ile turizminin gözde illeri arasında yer alan ilimiz, 32 hektar alanı kapsayan Gindeş Şelalesi tabiat anıtı ile turizm destinasyonuna bir yenisini ekledi. Hemşin merkezden 25 km uzaklıkta Kantarlı köyünde bulunan Gindeş Şelalesi tabiat anıtı, 50 metre uzunluğu ile doğa severlerin yeni adresi olması bekleniyor.

Ham yol çalışmaları tamamlanmış olan Gindeş Şelalesi’nin Milli Parklar Bölge Müdürlüğü tarafından proje çalışmaları yakın zamanda başlayarak, yapılacak olan yürüyüş yolu, seyir terasları ve çardaklarla ziyarete açılıp bölge turizmine kazandırılması hedefleniyor.

Ormanlık alanda ağaçların arasından dökülen Gindeş Şelalesi, yürüyüş tutkunlarına yeni bir rota sunuyor. Projenin tamamlanması ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekânı olması beklenmekledir.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI