GÜRCİSTAN’DAN MİSAFİRLERİ VARDI

Gürcistan Kutaisi Akaki Tsereteli Devlet Üniversitesi Heyetinden Artvin Çoruh Üniversitesine Ziyaret

TRABZON-ARTVİN 26.06.2022 11:23:03 266 0
GÜRCİSTAN’DAN MİSAFİRLERİ VARDI

Hayati Akbaş

ARTVİN-Gürcistan Kutaisi Akaki Tsereteli Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Rolandi Kopaliani ve beraberinde gelen heyet Artvin Çoruh Üniversitesine ziyaret etti.

Programda Üniversite Rektör V. Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu konuklara Üniversitenin “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler” sahasında uygulamaya koyduğu projeler hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Üniversitelerarası akademik iş birliklerinin pekiştirilmesi doğrultusunda ortaklaşa yürütülebilecek çalışmalar hakkında istişarelere yer verilen ziyarette bu kapsamda Erasmus+ Anlaşmasına imza atıldı.

Ziyarette Akaki Tsereteli Devlet Üniversitesinden Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Luka Divalishvili, Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Avtandil Nikoleyşvili, Tarih Bölümü Başkanı Prof. Sulkhan Kuprashvili ve Türkoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Giga Kamushadze, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Kibar, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuri Yavuz, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgür Eminağaoğlu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Melahat Özcan, Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. temel Göktürk ve Kafkasya ve Çevresi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ali Keskin hazır bulundu.

Görüşmenin ardından konuklar Üniversitenin Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Laboratuvarlarını (TIBMER) gezme imkânı buldu.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI