GÜNDEM RİZE’DE RİZE’NİN SON 20 YILI KONUŞULDU

AK Parti Rize İl Başkanlığı tarafından organize edilen ve belirli periyotlarla gerçekleştirilen Gündem Rize Toplantılarının 9’uncusu Rize Ticaret Borsasında gerçekleştirildi

SİYASET 29.01.2023 11:04:55 58 0
GÜNDEM RİZE’DE RİZE’NİN SON 20 YILI KONUŞULDU

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı’nın moderatörlüğünü yaptığı toplantıya, AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Burak Ak, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, Kurum Müdürleri, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ,kanaat önderleri ve iş insanları katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı “Gündem Rize toplantılarımızın Ekim ayında 8.cisini Ekonomi, yatırım, istihdam konu başlığı altında gündem maddesi yapmak suretiyle bir araya gelerek icra etmiştik. Üç aylık periyotlarda bu toplantılarımızı gerçekleştiriyoruz. Bugün ilimizde son 20 yılda yapılan yatırımlarla ilgili karşılıklı görüş ve önerilerinizi içeren bir toplantı yapmak maksadıyla 9’uncusunu icra ediyoruz. Bugüne kadar yapılan yatırımlar, bu yatırımlar için görüşleriniz, kanaatleriniz ve Türkiye yüzyılı olarak nitelendirdiğimiz daha doğrusu Cumhuriyetimizin kuruluşunun ikinci yüzyılına biz Türkiye Yüzyılı diyoruz. Dolayısıyla Türkiye Yüzyılında Rize için öngörülen beklentileriniz şeklinde bir gündem çerçevesinde konuşacağız. Görüşleriniz bizim için değerli sizden aldığımız bilgilerle gerekli notlarımızı alıyoruz. İstişareler yapıyoruz. Bu bağlamda belli periyotlarla bir araya geldiğimiz bu toplantılar bizler için çok fazla önem arz etmektedir” dedi

Programda Türkiye’nin Seçim takvimine değinen Yazıcı “2023 seçimi Türkiye’nin seçimidir. Bu seçim her şeyden önemli. Cumhuriyetin 100. yılının son seçimi. Cumhuriyetin ikinci yüzyılının da ilk seçimi olacak onun için bu döneme Türkiye Yüzyılı diyoruz” dedi.

Gündem Rize 9’uncu toplantısının ana konusu Son 20 yılda Rize’ye yapılan yatırımlarla alakalı görüş ve öneriler oldu. Konuyla alakalı STK temsilcileri, Kanaat önderleri görüşlerini dile getirirken Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, İl Başkanı İshak Alim, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz katılımcıların sorularını yanıtladı.

Yaklaşık 4 saat süren toplantıda katılımcılar ilgili konular hakkında fikirlerini ve önerilerini ilettiler.Program Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın toplantının ve Türkiye’nin gündemine dair yaptığı değerlendirmeleri ile son buldu.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI