Festival alanı yapım çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi

Kemalpaşa sahilinde çok amaçlı olarak kullanılacak olan Festival alanı yapım çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi.

GÜNDEM 17.06.2023 09:35:26 238 0
Festival alanı yapım çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi

Hayati Akbaş

KEMALPAŞA-Ülkemizin ve Artvin’imizin sahildeki son çıkış ve ilk giriş ilçesi olan Kemalpaşa sorunlarını çözmeye çalışıyor.

Kemalpaşa Belediyesinin altı yıl önce projelendirdiği ve sağladığı desteklerle yapımına başladığı festival alanı çalışması, imkânların yetersizliği yüzünden istenilen düzeyde ilerleme sağlamamıştı.

Belediye Başkanı Ergül Akçiçek’in son İstanbul ziyaretinde ziyaret ettiği Ülkemiz ve Artvin’imizin hayırsever İş İnsanı İsmet Acar’ı da ziyaret etmişti. Ziyarette yapımı süren ve imkânsızlıklardan dolayı durma noktasına gelen çalışmaları gösteren bir dosyayı da İsmet Acar’a sunmuştu. Acar projeyi çok beğendiğini ve halkın yararına bir çalışma olduğunu ifade ederek projenin tamamlanmasa için elinden gelen desteği vereceğini söylemesi ardından çalışmalar yeniden başlatıldı.

Başkan Ergül Akçiçek memleketine döndüğü gibi yeniden kolları sıvayarak noksanları İsmet Acar’ın verdiği destekle tamamlayarak kısa sürede açılışa hazır hale getirme adına devam ettiriyor.

Basına bir açıklama yapan Belediye Başkanı Ergül Akçiçek “İlçemiz hareketli ve sosyal ve sanatsal faaliyetler ile adından söz ettiren bir ilçe olmasından dolayı bu faaliyetlerin rahat yapılabileceği bir mekân oluşturulması için 6 yıl önce kolları sıvadık. Bu süreçte gerek Ankara ve gerekse İstanbul’da yaptığımız ziyaretlerde projemizi anlatarak destek sağlamaya çalıştık. Sağ olsunlar ziyaret ettiğimiz iş insanlarımız ve Belediye başkanlarımız projemize sahip çıkarak destek verdiler ama verilen desteklerle bir yere kadar gelebilmiştik. Yeni bir desteği ihtiyacımız vardı. İstanbul ziyaretimizde Ülkemiz ve İlimizin medarı iftarı Sayın İsmet Acar beyefendiyi de ziyaret ederek projemizin geldiği noktayı anlattık. Bizleri kırmayarak projenin tamamlanması için bizlere desek verdi ve verilen destekle projemizi tamamlama aşamasına geldik.

Konuyu Belediye meclisimize getirdik ve tesise İsmet Acar isminin verilmesini de meclisimizden geçirdik. Kurban bayramında tesisimizi halkımızın hizmetine sunma adına açılışı gerçekleştirmek için çalışıyoruz.

İsmet Acar Sosyal Tesisimizde 3 bin metrekare açık ve 800 metre kare kapalı alanımız mevcuttur. Sahil tarafına halkımızın gezip oturup ailece dinlenebilecekleri kamelyalar yerleştirdik, dinlenme alanları oluşturduk.

Kemalpaşa’mızın önemli bir ihtiyacını hayata geçirmenin mutluğunu yaşıyorum. Şimdiye kadar destek veren Belediye başkanlarımıza ve İş insanlarımıza ve son aşamada verdiği destek için Sayın İsmet Acar’a, İsmet abimize Kemalpaşa halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI