Dünya Şampiyonu KAYAALP: KARADENİZ’İN ŞİRİN İLİ RİZE’DE BULUNMAKTAN ÇOK MUTLUYUZ

Rize’de hizmete açılan, Türkiye’nin en yeni Güreş Eğitim Merkezinde kampa giren, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Güreş Federasyonu Grekoromen Güreş Milli takım kampı devam ediyor.

SPOR 24.03.2023 13:24:40 125 0
Dünya Şampiyonu  KAYAALP:  KARADENİZ’İN ŞİRİN İLİ RİZE’DE BULUNMAKTAN ÇOK MUTLUYUZ

Rize’de hizmete açılan, Türkiye’nin en yeni Güreş Eğitim Merkezinde kampa giren, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Güreş Federasyonu Grekoromen Güreş Milli takım kampı devam ediyor. 1960 yıllarda Grekoromen ve Serbest güreşte Türkiye’ye iki defa Dünya Şampiyonluğu kazandıran Rizeli Milli Güreşçi Kazım Ayvaz’ın isminin verildiği, yeni Güreş Eğitim merkezinde devam eden Milli takım kampı 30 Mart’ta bitmiş olacak. Milli Güreşçiler, Antrenörleri ve sporcular yeni Güreş kamp merkezi tesislerini çok beğendiklerini, Rize şehrinden ve Güreş Tesislerinden çok memnun olduklarını dile getirdiler.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Rize’de devam eden Grekoromen Güreş Milli Takımı Kampında bulunan, Milli güreşçi, Avrupa, Londra Olimpiyatlar, Rio Olimpiyatlar ve Dünya Şampiyonu Rıza Kayaalp, Serbest, gazeteci yazar Bayram Ali Kavalcı’ya Rize intibalarını aktardı; Dünya Şampiyonu KAYAALP, “Öncelikle yaşadığımız büyük deprem felaketi sonucu hayatını kaybeden ve yaralanan binlerce değerli insanımızın acısını yüreklerimizde yaşamaya devam ediyoruz. Asrın bu felaketinde milletçe tek yürek olmamız bizim en büyük gücümüz ve tesellimiz olmuştur. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılara açıl şifalar diliyorum. Türk güreşine önemli şampiyonluklar kazandırmış ve önemli güreş sporcuları yetiştirmeye devam eden ve Rize’nin ihtiyacı bu modern yeni güreş eğitim kamp merkezde Milli takım sporcuları olarak kamp yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu tesisi Rize’ye kazandıran Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, bir önceki Gençlik ve Spor Bakanı sn. Osman Aşkın Bak’a, Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ve katkısı olan her kuruma ve kişiye Türk güreşi adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizlerle birebir ilgilenen, Rize Vali Vekili sn. Gülhani Ozan Sarı’ya çok teşekkür ediyoruz. Rahmet, bereket ve dayanışma ayı mübarek ramazan ayına Rize’de girmenin ayrı bir sevincini yaşıyoruz. Ülkemizin en yeşil ve en şirin şehri Rize’de fırsat buldukça, Çaylıkları gezdik, yaylalar çıktık, tarihi ve turistik yerleri görme fırsatını elde etmiş olduk. Bizlere burada gösterilen çok sıcak misafirperverlikten bir hayli duygulandık. Kariyer günleri adı altında hocam Şaban Donat’la Rize Güneysu Spor Lisesinde öğrencilerle bir araya gelmek çok harikaydı. Geleceğimiz gençlerle bir arada olma imkanını saplayan, Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü sn. Gürhan Yıldız ve Rize İl Milli Eğitim Müdürü sn. Engin Emen çok teşekkür ediyoruz. Rize şehrinin önemli güreş kulüplerinden olan, Çaykurspor Güreş Kulübü yöneticileri, Antrenörleri ve sporcularına yakın ilgileri nedeniyle teşekkür ediyoruz. 30 Martta bitecek olan kampımızın ardından, 2023 Avrupa Şampiyonası 17 Nisan’de Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’ teki büyükler Avrupa şampiyonasına katılacağız. Ülkemize yine çok sayıda altın madalya kazandıracağız inşallah.” dedi.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI