Dünya Şampiyonu kanocular havaalanında karşılandı

Polonya’da yapılan Durgunsu Kano Olimpik Umutlar yarışlarında Türkiye’yi temsil eden ve 43 ülke arasında 1. olarak Türk bayrağını dalgalandıran Rizeli Milli kanocular Işılsu Karvan ve Özge Nas Yıldız Rize-Artvin Havalimanında karşı

SPOR 12.09.2023 12:56:52 139 0
Dünya Şampiyonu kanocular havaalanında karşılandı
HABER:ARZU ERBAŞ
7-10 Eylül tarihleri arasında Polonya Poznan'da yapılan Durgunsu Kano Olmipik Umutlar Yarışlarından Rizeli sporcularında bulunduğu Genç Milliler 2 Altın, 1 Gümüş ve 1 Bronz Madalya ile döndüler.

Yarışlarda ülkemizi temsil eden Rizeli sporcular Işılsu Karvan, Evrim Bostancı ve Özge Nas Yıldız aldıkları madalyalarla gurur kaynağı oldular. K1 200 metrede Evrim Bostancı dünya 7.si olurken, K2 1000 metre mesafesinde Işılsu Karvan ve Özge Nas Yıldız dünya üçüncülüğü, K2 200 metre mesafesinde ise birinci olarak dünya şampiyonu unvanını hak ettiler.

Şampiyon sporcular Rize Artvin Havalimanında karşılandı. Antrenörleri Ela Mehmetbaşoğlu ve Buse Bursalı ile gelen sporcuları karşılayanlar arasında Gençlik Spor İl Müdür Yardımcısı Ramazan Öztürk ile sporcuların aileleri yer aldı. Alkışlarla havaalanından çıkan sporcular tebrikleri kabul etti.

Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI