DEPREM BÖLGESİNE HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR )Depremin olduğu ilk günden itibaren deprem felaketinin yaşandığı 10 il ve birçok ilçelerinde 69 sıcak çay standı, 5 sıcak çay servis aracı ve ÇAYKUR’un her zaman tüm Türkiye genelinde hi

GÜNDEM 23.02.2023 11:32:04 126 0
DEPREM BÖLGESİNE HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR

Asrın felaketi olarak nitelendirilen depremin ilk gününden itibaren bölgeye hareket eden, Çaykur ikram tırı ve yine Çaykur’un ülke genelinde çeşitli etkinliklerde görevlendirilen 5 çay servis aracıyla birlikle, koordinasyon görevlilerinin göstermiş olduğu alanlarda kurulan 69 çay standından depremzedelerin yürekleri ısıtmaya devam ediyor.

Çay İşletmeleri Genel Müdürü ve YK Başkanı Yusuf Ziya ALİM; “Milletçe bizleri yasa boğan, Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizde meydana gelen büyük deprem felaketi haberini alır almaz, ilk günden itibaren Rize’de bulunan çay ikram tırımızı görevli ekiple birlikte hemen bölgeye hareket ettirdik. Bölgeye en yakın, Diyarbakır, Kayseri ve Mersin Çaykur Bölge Müdürlüklerimizi teyakkuza getirdik. Çaykur bayilerimizin de destekleriyle, 69 Çay standımız, 5 Çay servis aracımız ve ülkemizin genelinde hizmet veren ikram tırımızla, bu büyük felaketinin ilk gününden itibaren 75 farklı nokta depremzede kardeşlerimizin yanındayız. Allah ülkemize ve milletimize bir daha böyle kederli acılar yaşatmasın. Asrın felaketi depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet kederli ailelilerine büyük sabrı cemiller diliyorum. Depremde yaralanan vatandaşlarımıza ’da Allah’tan acil şifalar diliyorum.” dedi. ÇAYKUR, tadım, reklam ve tanıtım tırı araç ve stantlarıyla acının merkezi depremzede vatandaşlara sıcak çay ikramının yanı sıra demlik, poşet ve sallama çay ikramıyla on binlerce kişinin içini ve yüreklerini ısıtmaya devam ediyor.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI