CORONA VAKALARI SIFIRLANDI.

Cenaze için gelen bir kişinin, 4 kişiye bulaştırması sonucu koronavirüs vakaları yeniden görülen Borçka’da bütün hastalar iyileşti.

TRABZON-ARTVİN 2.06.2020 14:48:11 143 0
CORONA VAKALARI SIFIRLANDI.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Devlet Hastanesi’nde tedavileri tamamlanan ve taburcu edilen 5 kişi, 14 gün boyunca evlerinde karantinada bulunacaklar.

Ayrıca Covid-19 testi pozitif çıkan kişilerin temas ettiği düşünülen 67 vatandaşın da evlerindeki karantina sürelerinin dolmasına birkaç gün kaldığı bilgisi verildi.

Rehavet yok, tedbiri elden bırakmayacağız

Vaka sayısının yeniden sıfırlanmasından dolayı mutlu olduklarını kaydeden Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan: “Bu süreçte başta sağlık emekçilerimize çok teşekkür ediyorum. Onların büyük gayretleri ve hastalarımızın da inancıyla yeniden sağlıklı günlere kavuştuk. Borçka’mızda vaka sayısı sıfırlandı ancak rehavete kapılmayacağız. Bu anlamda da kentimizde her haneye maske dağıtmıştık, vatandaşlarımız da maskesiz kesinlikle kalabalık ortamlarda bulunmasınlar ve sosyal mesafeye dikkat etsinler. Bizler de belediye olarak Borçka Kaymakamlığı ve Artvin Valiliği ile koordineli çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Borçka halkı bilinçlendi

Borçka Merkez Mahallesi muhtarı Şengül Yaşar, kaymakamlığın ve belediyenin çalışmalarına muhtarlar olarak destek verdiklerini belirtiyor. “Belediyemiz ile birlikte ev ev maske dağıttık, hastalarımızla telefonlarla görüştük ve şu an hastamızın olmaması bizi çok mutlu etti. Artık hiçbir şey eskisi gibi değil Borçka’da, kimse sarılmıyor, tokalaşmıyor. Borçka halkı bilinçlendi diyebiliriz. Bundan sonra da tedbirlere uymaya devam edeceğiz.” dedi.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI