CHP İlçe Başkanı güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi

Hopa CHP İlçe Başkanı Şükrü Aydemir güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

SİYASET 20.08.2023 13:40:26 242 0
CHP İlçe Başkanı güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi

Hayati Akbaş

HOPA-CHP Genel Merkezinin alığı kongre kararı ardından tüm Türkiye’de İlçe kongreleri yapılmaya devam ediyor. Bu kapsamda Artvin CHP İl Başkanlığının belirlediği kongre takvimi doğrultusunda İlçe kongreleri de Hopa İlçe kongresi ile start aldı.

Hopa TSO Atatürk Konferans salonunda yapılan CHP Hopa İlçe kongresine Milletvekili Uğur Bayraktutan, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, CHP Artvin İl Başkanı Orhan Atan, önceki dönem İl Başkanı Ahmet Biber, CHP önceki dönem Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, İYİ Parti Hopa İlçe Başkanı Mürsel Şişman ve kalabalık bir partili katıldı.

Verilen önergenin kabul edilmesi ile Kongre divan başkanlığına İsmet Altunkaya, yardımcılıklarına da Kübra Yamak ve Ramazan Yazıcı seçildi. Divanın oluşması ardından kongre, Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşu yapılması ardından İstiklal marşının okunması ile başladı.

Gündem maddelerinin görüşülerek kabul edilmesi ardından siyasi konuşmalara geçildi. Kongreye katılan ve konuşma yapanların konuşmaları ardından CHP Artvin İl Başkanı Orhan Atan bir konuşma yaptı

ORHAN ATAN İL BAŞKANLIĞINA TEKRAR ADAY OLDUĞUNU HOPA’DAN AÇIKLADI

CHP Artvin İl Başkanı Orhan Atan birlik ve beraberlik içeren konuşması ardından İlçe kongrelerinin tamamlanması ardından yapılacak olan İl Kongresinde yeniden aday olduğunu Hopa’dan açıkladı.

BAYRAKTUTAN “BİZ ZOR OLANI ARTVİN’DE BAŞARDIK, YEREL SEÇİMLERDE BU BAŞARIYI YENİDEN YAŞAYACAĞIZ”

Kongreye katılan CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ’da yaptığı konuşmada son yapılan yerel seçimlerde Artvin’in gösterdiği başarının haklı gururunu Ankara’da büyük gururla yaşadığını, bu başarıyı 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde yeniden yaşamak için kendi iç tartışmalarımızı kendi içimizde yaparak yarınlara daha güçlü hazırlanmanın önemine değinerek Hopa İlçe kongresinin de bu doğrultu da atılacak adımın bir başlangıcı olacağını söyledi.

Bayraktutan “Kongrenin partimize hayırlı olmasını diliyorum. Kazanan arkadaşımıza başarılar diliyorum” dedi.

Kongrede daha sonra adaylığını açıklayan Cezmi Topaloğlu bir konuşma yaptı. Yönetimin birçok konuda başarı gösteremediği için aday olduğunu açıkladı.

Tüm konuşmacıların eleştirilerine ve neden yeniden aday olduğunu içeren konuşmasını da başkan Şükrü Aydemir yaptı. İlçe yönetimine yapılan eleştirilerin

haksız olduğunu, Hopa’da partilerini yine birinci parti olarak çıkartmanın haklı gururunu yaşadıklarını ve bu başarıyı daha güçlü şekilde yeniden yaşamak için aday olduğunu ifade eden Aydemir “Bizler maddi ve manevi anlamda hiçbir fedakârlıktan kaçmayarak elimizden gelenin fazlasını yapmak için çalıştık. Son yapılan yerel seçimlerde yüzlerce vatandaşımızı hem ilimize getirilmesinde önemli rol oynadık, hem de buradan oy kullanmaya gidenlere maddi destek sağladık. Partimize gittiğinizde sabah 9 ile akşam 5 arası açık olduğunu herkes görecektir. İlçe divan toplantılarımız ile köy ve mahalle ziyaretlerimiz ile vatandaşlarımızın hep yanlarında olduk. Tespit ettiğimiz her sorunu vekilimize aktararak meclise taşınmasında önemli rol üstlendik. Yönetim kurulumuzda görev alan tüm arkadaşlarımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Partimiz ilçe kongremizden daha da güçlenerek çıkacaktır. Kongremizin Artvin’imize ve Hopa’mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından gündem gereği seçimlere geçildi Oy kullanma hakkı kazanan 102 delegeden 92’sının oy kullandığı seçimlerde Şükrü Aydemir’in mavi listesi 77 oy alırken, Cezmi Topaloğlu’nun beyaz listesi 10 oy ’da kaldı. 5 oyda geçersiz sayıldı. Kongrede Hopa CHP İlçe yönetimine de şu isimler seçildi: Başkan Şükrü Aydemir, üyeler Elif Bekar, Recai Büyük, Ersal Cihan, Emine Kara, Ramazan Korkmaz, Duygu Kotil, Eda Başar Özkan, Enver Topaloğlu, Ahmet Ecevit Turan, Muzellef Ustabaş, Elif Yazıcı ve Turan Yenigül. Kongrede ayrıca 27 kişilik İl delegesi de seçildi.

Kongre sonrası yeniden başkan seçilen Şükrü Aydemir Cezmi Topaloğlu’nu da yanına alarak kongreye katılanlarla toplu fotoğraf çektirdi.

Yeniden başkan seçilen Şükrü Aydemir, “kongre omzumuza şimdi daha ağır bir sorumluluk yüklemiştir. Şimdi 2 kat enerji harcayarak daha aktif çalışma zamanı. Bu kongrenin kaybedeni olmamış, aksine daha da güçlenerek çıkan bir parti olduk. Şimdi tüm arkadaşlarımızı partimize daha sık gelerek, toplantılarımıza daha sık katılarak, daha aktif sahip çıkmalarını bekliyoruz. Partimize küsen, uzak duran ama gönlü CHP’den yana olan tüm partililerimizin kapısını çalacağız. Biz İlçemizde partimizi daha da güçlendirmek için çalışacağız. Bize gösterdiğiniz güven için tekrar teşekkür ediyorum” dedi.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI