ÇAYKURSPOR GÜREŞ DÜZCE’DEN 2 ŞAMPİYONLA DÖNDÜ

Düzce ili, Bahçeşehir Spor Salonunda gerçekleşen, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Türkiye Güreş Federasyonu 2023 yılı Osman Bayraktar Sezonu faaliyet programında yer alan "Anadolu Yıldızlar Ligi Gür

SPOR 9.08.2023 09:47:21 354 0
ÇAYKURSPOR GÜREŞ DÜZCE’DEN 2 ŞAMPİYONLA DÖNDÜ

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Müsabakalarda, Rize Gençlik Spor Kulübü sporcularından 44 kg. Emirhan Koyuncu Türkiye birinciliği, aynı kulüpten Zafer Aksu 78 kg. Türkiye ikinciliği ve 57 kg. Hüseyin Emir Feyizoğlu Türkiye üçüncülüğü başarısını elde ettiler.

Bir diğer Rize ili takımı, Pazarspor Güreş Kulübünden 52 kg. Mustafa Uygar Türkiye 1’cılığı şampiyonu olmayı başardı. Müsabaka haritasına göre Karadeniz 1 ve Karadeniz 2 Bölgesinden ilimizle beraber 20 takım mücadele etti.

Amasya, Çorum, Bartın, Karabük, Kastamonu, Bolu, Samsun, Sinop, Zonguldak, Düzce, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Erzincan, Rize, Erzurum, Artvin, Ardahan illerinin 2010 – 2011 – 2012 Yaş kategorilerinden oluşan Erkek Takımları mücadele ederek toplamda 340 sporcu katıldı. Çaykurspor Güreş Antrenörleri, “ Rize’ye yeni güreş tesisi kazandıran ve çalışmalarında her zaman yanımızda olan, Gençlik ve Spor Bakanı sn. Osman Aşkın Bak, Çaykurspor Kulüp YK Başkanı sn. Yusuf Ziya Alim ve Rize Gençlik ve Spor İL Müdür sn. Gürhan Yıldız’a şükranlarımızı sunuyoruz. “dediler. Dereceye giren iller Yozgat'ta 21-24 Ağustos 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan Türkiye finali müsabakalarına katılma hak kazandılar.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI