Çaykur'dan Işıklıya günde 350 tonluk Fabrika

Çaykur tarafından kapasite artırımı programı çerçevesinde Işıklı Çay fabrikası alanına inşa edilen ve dünyanın en modern çay fabrikası olarak gösterilen ilave fabrika deneme üretimine başlıyor.

YÖREDEN HABER 23.05.2014 18:44:45 48 0
Çaykur
Fabrika denetimlerini aralıksız sürdüren Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu mevcut fabrikaların yanında devam eden kapasite artırım çalışmalarını da yakından takip ettiği Işıklı Fabrikasındaki çalışmaları inceledi. Fabrikayı dolaşıp çalışmalar hakkında bilgi alan Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu binasından makine parkına en modern şekilde inşa edilen fabrikanın birinci sürgünde deneme üretimine başlayacağı belirterek; “ Evet şuan Işıklı’da Fabrikamızdayız. 2012 yılının sonunda biz bu fabrikayı yapmaya başladık. Burası geniş bir alan fabrikalarımızın içinde arazisi müsait olan bir yerde ihtiyaç duyduğumuz eksik kapasiteyi yeni ve modern fabrika yaparak sağlamak istedik.”

350 ton/gün kapasiteli modern fabrika
Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu yapılan ilave fabrika ile toplam kapasiteye  günlük 350 ton luk bir işleme kapasitesi ilave ettiklerini ve bu fabrikanın şuanda alanında en modern fabrika olduğunu söyledi. Fabrikada hem CTC, hemde Ortodoks yaş çay işleme sistemlerinin kurulduğunu belirten Genel Müdür Sütlüoğlu; “ Fabrikamızı, CTC sistem son derece modern bir sistemle yaptık.350 ton/gün kapasiteli hem CTS hem de Ortodoks üretim yapabilen dünyadaki tek modern fabrika diyebiliriz. Dünyanın en modern fabrikası en özellikli yaş çay işleme fabrikası diyebiliriz. İnşallah 1. Sürgünde deneme üretimleri yapacağız.

Bu yeni bir sistem, sistemin oturmasını sağlayacağız. Makinelerin işleyişini ayarlarını yapacağız, elemanlarımızı bu sisteme adapte edeceğiz, alıştıracağız.  Aynı zamanda da aksamalar olursa onları da düzelteceğiz.

 Bu şekilde inşallah ÇAYKUR olarak bölge insanının çay üreticilerinin hizmetine bu fabrikamızın ilave kapasitesini sokarak çay işleme süresini daha da kısaltacağız. Daha kaliteli daha  taze çay işleme şansına da sahip olacağız. Bu fabrikamızın inşallah bölgemize, üreticimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi 

Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI