Çaykur ödüle doymuyor

Belçika merkezli uluslararası kalite sınıflandırma kuruluşu Monde Selection tarafından ödüle layık görüldü. Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Fransa`nın Bordeaux kentinde düzenlenen törenle ödülü aldı.

YÖREDEN HABER 4.06.2014 16:42:34 19 0
Çaykur ödüle doymuyor
1961 yılından bu yana çeşitli gıda ve kozmetik ürünlerine kalite belgesi veren Belçika merkezli dünyanın en saygın kalite sınıflandırma kuruluşu Monde Selection, bu yılda 40`ı aşkın ülkenin ürünlerini değerlendirdi. Uzun süren analiz ve inceleme ardından Çaykur`un, Organik Hemşin, Tiryaki, Çaykur Siyah Süzen Poşet, Altın Süzen Poşet, Altınbaş, Zümrüt Organik Yeşil Çay, Filiz Çay, Rize Turist ve Organik Rize Çay` ı ürünlerini kalite ödülüne layık görülü. Fransa`nın Bordeaux kentinde düzenlenen törene katılan Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, 9 ürüne verilen kalite ödülünü aldı. 

Ödülün Çaykur için büyük başarı olduğunu ifade eden Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, 'Kalite, bir malın satılabilmesi için olmazsa olmaz bir şattır. Çaykur olarak kaliteyi daha da yukarılara çekmeye çalışıyoruz. Daha üst seviyelerde kalite ödülleri de almayı hedefliyoruz, bu yönde çalışmalar yapıyoruz. Çayın hem hammadde hem de üretim safhasının kaliteli olması için çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz' dedi.

Çaykur`un dünya çapında 9 ürünün kalite ödülü almasının önemine değinen Sütlüoğlu, şöyle dedi:
'Çaykur çayımızı yeni yeni dünyaya tanıtmaya başladık. Bizimle bağlantı kurmak isteyenlerin sayısı artıyor. İhracatımızda her yıl istikrarlı bir şekilde büyüyor. Bu çalışmalarımızı sabırla ve uzun vadeli sürdürmemiz lazım. Bu tür ödüller kalite imajı açısından çok önemli. Malınızın kaliteli olduğuna dair bir kanaat yoksa satamıyorsunuz. Bunun yanında tanıtım çalışmalarını sürdürmemiz lazım.'

Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI