ÇAYDOSK İLE KAÇKARLAR BİR BAŞKA

ÇAYDOSK İLE KAÇKARLAR BİR BAŞKA

YAYLALARIMIZ 14.10.2019 11:16:21 142 0
ÇAYDOSK İLE KAÇKARLAR BİR BAŞKA

Adem GENÇ

Ulusal düzeyde kabul görmüş pek çok projede imzası bulunan Rize’nin güzide kulüplerinden biri olan Çayeli Doğa Sporları kulübü ( ÇAYDOSK ) katılımcılarına hafta sonu Kaçkarlarda sonbaharı yaşattı.

Saat 08.00 da Çayeli’nden başlanan yolculuğa çevre ilçelerden de gerçekleşen katılımlarla toplamda 34 kişi ile birlikte Rize sınırlarında yer alan, yaklaşık 225 yayla ve mezralardan birisi olan ve Çamlıhemşin' e bağlı 2333 metre yüksekliğe sahip Avusor Yaylasına araçla varıldı.

Etkinlik sorumlusu Osman Aslan’ın kısa bir bilgilendirme konuşmasının ardından Avusor Gölüne çıkıldı.

Gölün sonbaharda verebileceği en güzel görüntüleri eşliğinde ve aynı zamanda Kemerli Kaçkar’ın eteklerinde gurup öğlen yemeğini yedi.

Daha sonra Avusor Yaylasına inilerek oradan da Avusor-Huser yeşil yol bağlantısından araçlarla 2328 metre yüksekliğindeki Huser yaylasına geçildi.

Pazar ilçesinin Bucak ve Uğrak köylülerinin kullanımında olan Rize’mizin en güzel yaylalarından birisi olan Huser Yaylasında katılımcılar açık havada tüm Kaçkarlar silsilesinin heybetli görünümünü izledi. Daha sonra Huser ’de gün batımının ardından dönüş yoluna geçildi.

ÇAYDOSK Kulübü etkinlik sorumlusu Osman Aslan “ Her zamanki gibi katılımcıların memnuniyetiyle sonuçlanan bu gezi ile birlikte bir başka güzelliğe de katılımcılara yaşatmış olduk” dedi. 


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI