Çay üreticileri el ele verdi, 15 milyon TL biriktirdi

Rize Valiliği himayesinde ÇAYKUR koordinesinde ‘Filizlenen çaylar yuva olsun’ sloganıyla yürütülen ‘Çay Sokağı’ projesinde 6 Şubat’ta zarar gören depremzedeler için 15 milyon TL biriktirildi.

GÜNDEM 28.12.2023 10:13:00 392 0
Çay üreticileri el ele verdi, 15 milyon TL biriktirdi

HABER:ARZU ERBAŞ

6 Şubat’ta yaşanan depremin ardından 11 ilde zarar gören depremzedeler için çay üretecilerinini desteği ile Rize’de başlatılan Çay Sokağı projesinde ilk rakamlar açıklandı. Rize Valiliği himayesinde ÇAYKUR koordinesinde ‘Filizlenen çaylar yuva olsun’ sloganıyla yürütülen ‘Çay Sokağı’ projesinde 15 milyon TL biriktirildi. Vali Kemal Çeber’in Rize’de görev yaparken başlattığı projede toplanan bağışlar ,Çeber’in yeni görev yeri olan Gaziantep’teki depremzedelerin ihtiyaçları için kullanılacak.


 

“GAZİANTEP’TEKİ BİR İHTİYACI RİZE OLARAK ÜSTLENİLECEĞİZ”


 

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş Gaziantep’teki bir ihtiyacın Rize olarak üstlenileceğini belirterek “Çay Sokağı ile ilgili hem Çaykur Genel Müdürlüğü üzerinden yürütülen bir kampanya var hem de bizim yürüttüğümüz bir süreç var. Yaklaşık 15 milyon lira gibi bir para toplandı. Bu parayla Gaziantep'te neye ihtiyaç varsa Rize adına yapacağız. Rize'nin Gaziantep'e bir hediyesi olarak yapacağız. İhtiyaç belirlenecek, gerekli rakamlar orada da netleşecektir.’ Gaziantep'in şuna ihtiyacı var, biz bunu yapacağız ve bunu Rize olarak üstleniyoruz’ diyeceğiz ve bunu gerçekleştirmek için çalışacağız, beraber yapacağız” dedi.


1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI