Bursa-İzmir-Antalya Seferlerinde sorun ne..

Rize Artvin Havalimanında, Bursa başta olmak üzere İzmir ve Antalya’ya yeni seferlerin başlatılmaması, artan talebe rağmen ek seferlerin konulmaması vatandaşların tepkisine sebep oluyor.

GÜNDEM 20.06.2023 09:18:18 95 0
Bursa-İzmir-Antalya Seferlerinde sorun ne..
HABER:ARZU ERBAŞ

14 Mayıs 2022 yılında hizmete açılan ve yolcu sayısı her geçen ay artan Rize Artvin Havalimanında, Bursa başta olmak üzere İzmir ve Antalya’ya yeni seferlerin başlatılmaması, artan talebe rağmen ek seferlerin konulmaması vatandaşların tepkisine sebep oluyor. Vatandaşlar, Trabzon Havalimanının sefer sayılarının düşmemesi için Rize Artvin Havalimanına yeni seferlerin açılmadığını iddia ediyor. Yaşanan bu durumla ilgili Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu bir değerlendirmede bulundu. Karamehmetoğlu Rize’ye Umman ve Telaviv’den yurt dışı seferlerinin başlayacağını belirterek “Bizim çayın yanına koyabileceğimiz en önemli argüman turizm. Turizmde de en fazla para akışını ilimize sağlayabileceğimiz en önemli yatırım aracı havalimanı. Bizim havalimanımızın çok daha iyi çalışması lazım. Bunun için bazı eksiklikler var, bunları biliyoruz. Bunun haricinde de siyaseten de havalimanımızın biraz daha desteklenmesi lazım. Yurt dışından buraya sefer başlatmak isteyen havayolu şirketleri var. Onlar bekliyorlar. Bunları henüz daha sonuçlandıramadık. Bu konuya siyasilerimizin biraz daha fazla eğilmesi gerekiyor” dedi.
BİR DİRENCİN VAR OLDUĞUNU KABUL EDİYORUM’

Sefer sayılarının artırılmasını kamuoyu baskısı ile çözmek gerektiğini söyleyen RTSO Başkanı Karamehmetoğlu “Cumhurbaşkanımıza bu konu birkaç defa iletildi, 1-2'sine bende şahidim, giden heyetin içinde ben de vardım. Direkt cumhurbaşkanımıza ilettik. Buradaki sıkıntıların bilinmeyen bir tarafı yok. Yani siyasiler de biliyor yukarısı da biliyor. Bir direnç var mı? Bir direncin var olduğunu ben de sizler gibi kabul ediyorum. Onu da açık yüreklilikle ifade edeyim. İsim vermek doğru değil ama bölgemizde mevcut bir havalimanının sefer sayılarının düşmemesi adına burada bir direnç var. Ama neticede dün bir havalimanımız yoktu, bugün havalimanımız var. Şu an şehrimizde 11 sefer yapılıyor. Samsun gibi bir şehrin havalimanından günde 5-6 sefer ancak yapılıyor. Nüfus yoğunluğu bizim ilimizin 5 katı olan bir ilden bahsediyoruz. Önümüzdeki süreçte de hep birlikte, sizlerin desteğiyle kamuoyu baskısıyla, bizlerde her platformda bunu dile getirerek buradaki baskı ile birlikte bunu çözmemiz lazım' dedi.

Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI