Belediye İçme suyundan elektrik üretecek

Yenilenebilir ve temiz enerji kaynaklarından olan içme suyundan elektrik üretim tesisi yapılması çalışmaları tamamlanmak üzere.

GÜNDEM 7.07.2023 09:53:47 279 0
Belediye İçme suyundan elektrik üretecek

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-Şavşat Belediyesinden Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımına Ait Önemli Yenilik Yenilenebilir ve temiz enerji kaynaklarından olan içme suyundan elektrik üretim tesisi yapılması çalışmaları tamamlanmak üzere.

Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar yapılan çalışmalara ait açıklamalarda bulundu. Başkan Acar yapmış olduğu açıklamada: 'Öncelikle Artvin’de bir ilki gerçekleştirmenin haklı gururunu ilçe halkımla paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Dünya’da eşi benzeri olmayan Nazlıkara suyumuzu daha değerli hale getirip isale hattı üzerinde kuracağımız enerji üretim tesisi ile içme suyundan elektrik üretip devlete satacağız. Çünkü Devletimiz ’de yenilenebilir enerji kaynakları üretimini destekliyor.

Benim ilçe halkıma hizmet sözüm var ve birer birer sözlerimizi hayata geçiriyoruz. Altyapı bitti, üst yapı ve doğalgaz bağlantıları devam ediyor. Şimdi sıra önemli projelerden olan içme suyundan elektrik üretiminde. Gerekli resmi prosedürlerin %80’ini tamamladık. Yasal izinleri aldık, sözleşmeleri imzaladık. Çok yakında bununla ilgili güzel haberleri halkımızla tekrar paylaşacağız.

Şöyle belirteyim ki; Dünyada etkisi her geçen gün hissedilen Küresel Isınma ve İklim Krizi nedeniyle gelecek nesillere yaşanabilir bir Şavşat bırakmak önceliğimizle harekete geçtik. Son teknolojik kaynaklardan en iyi şekilde faydalanıyoruz. Gerçekleştireceğimiz proje Şavşat’ı 'Çevreci Kent' olma özelliği ile taçlandıracak, üretilecek enerjinin finans kaynağı ile belediyemizin gelir kaynakları artacak ve artan gelirlerle daha yaşanabilir bir Şavşat inşa edeceğiz.

Ayrıca ilçemizde yeni yatırımların yapılması, yeni iş kapılarının açılması gibi önceliklerimizi hayata geçireceğiz. Yenilenebilir enerji kaynaklarından enerji üretimi konusunda çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek, bu faaliyetlere ilerleyen zamanlarda bir yenisini daha ekleyeceğiz. Yaptığımız bütün çalışmalara destek veren, sorun çıkarmayan ilçe halkıma ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum' dedi.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI