Başkan AKBULUT,Yurdakul amcamız Rize’mize önemli bir hizmet vermektedir.

Rize’nin tanınmış tek Arzuhalcisi olan Yurdakul Kayıkçı’nın, gençlik yıllarını Rize’de çeşitli gazetelerde haber muhabirliği yaparak geçiren ve ardından, Rize Sağlık İl Müdürlüğünde memur olarak göreve başladı. Sağlık ca

İNSAN 6.06.2022 13:10:56 188 0
Başkan AKBULUT,Yurdakul amcamız Rize’mize önemli bir hizmet vermektedir.

Rize’nin tek Arzuhalcisi ve en eski esnafı olarak çalışma ofisinde, Rize Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Turan Akbulut tarafından ziyaret edilen, emekli memur Arzuhalci Yurdakul Kayıkçı’yı ziyaretinde konuşan, Başkan AKBULUT, “ Muhterem Yurdakul Kayıkçı büyüğümüz, baba dostumuz olmasının ötesinde, hayatındaki ilkelerle Rize’mizin önemli bir değeri ve canlı hafızamızdır. Gönül insanı Yurdakul amcamız, Rize’de Türk Kızılay’ın 1 nolu üyeliğine ve geçmişte Rize Belediyesine ilk gelir beyannamesini verene kişi unvanına sahip kişidir. Kıymetli büyüğümüz ilerlemiş yaşına rağmen Rize halkımıza ve esnafımıza resmi yazışmalara noktasında Arzuhalci olarak hizmet veremeye devam ediyor. Bilgisayar ve internet kullanımının yaygınlaşması gibi nedenlerle günümüzde arzuhalcilik mesleği, giderek kaybolan meslekler arasındadır. O nedenle büyüğümüz Yurdakul amcamız bu noktada Rize’mize önemli bir hizmet vermektedir. Bu ziyaretimle Esnaf Odamız olarak kendine teşekkürlerimizi ve tebriklerimizle, Allah’tan sağlıklı ömürler diliyoruz. ”dedi.

Rize’nin yaşayan hafızası ve tek arzuhalcisi olan Hacı Yurdakul Kayıkçı; “Bu vesileyle Rize Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı olarak başarılı çalışmalarınızdan dolayı seni tebrik ediyorum. Bu başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum. Bu nazik ziyaretinize rahmetli babanızın hayatta olan bir dostu olarak çok teşekkür ediyorum.” dedi.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI