Bakan Yardımcısı Rize'de

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Dr. Ahmet Bağcı, çeşitli temas ve incelemede bulunmak üzere Rize’ye geldi.

YAŞAM 16.09.2023 13:43:03 135 0
Bakan Yardımcısı Rize

Bakan Yardımcısı Bağcı, Rize programı kapsamında ilk olarak Vali İhsan Selim Baydaş ve Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim’le birlikte Çaykur Ziraat Botanik çay bahçesini gezdi. Burada bulunan çay tarlasında Çay hasadı yaparak Çaykur'un çay satış reyonundaki ürünleri hakkında bilgi aldı.

Rize’deki temaslarına devam eden Bakan Yardımcısı Bağcı, Rize Valiliğini ziyaret ederek Vali İhsan Selim Baydaş’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret öncesi Valilik Şeref Defterini imzalayan Bağcı, daha sonra makama geçerek Vali Baydaş ile bir süre görüşme gerçekleştirdi.

Ziyaretin ardından Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı birimler ile ilimiz genelinde yapımı tamamlanan, devam eden ve proje aşamasında bulanan çalışmalar hakkında değerlendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Vali İhsan Selim Baydaş ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Dr. Ahmet Bağcı’nın yanı sıra; Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürü Cüneyt Aloğlu, Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Genç, Rize Orman İşletme Müdürü Abdi Ekşi, DSİ 224. Şube Müdürü Kasım Kazdal, Bakanlık ve ilgili kurumların yetkilileri katıldı.

Toplantının ilimize ve ülkemize hayırlı olması temennilerinde bulunarak konuşmalarına başlayan Vali Baydaş,“Sayın Bakan Yardımcımız Dr. Ahmet Bağcı’nın da katılımlarıyla ilimizde bakanlığımızın hizmetlerine, yatırımlarına yönelik bir istişare ve koordinasyon toplantısı düzenlemiş bulunuyoruz. Kurum müdürlerimizin sunumlarıyla birlikte ilimizdeki yatırımlarla ilgili değerlendirmelerde ve istişarede bulunacağımız toplantımız hayırlı olsun” dedi.

Rize’de olmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek konuşmalarına başlayan Bakan Yardımcısı Dr. Ahmet Bağcı, “Sayın Bakanımızın talimatlarıyla değişik illeri bire bir her yönüyle takip ediyoruz. Rize’de inşallah Çaykur ve çay başta olmak üzere, ormancılıktan, korunan alanlarımızdan, tarımdan, hayvancılıktan, gıdadan başlayarak Bakanlığımızın görev alanına giren konularımızı değerlendireceğiz, masaya yatıracağız, problemler varsa onları değerlendirip yapılan istişareler sonucunda gerekli adımları atacağız. Ben bu toplantının öncelikle Rize ilimize, ülkemize, insanlarımıza hayırlar getirmesini diliyorum' dedi.

Çaykur Genel Müdürlüğü, DSİ Bölge Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü’nün ilimizde devam eden yatırım ve çalışmalar ile hazırlanan projelerin detaylarının sunulmasıyla devam eden toplantı; değerlendirme ve istişarelerin yapılması, koordinasyon gerektiren konuların görüşülmesi ve soruların cevaplanması ile sonlandı.

Cuma namazı için Kıble Dağı Camisine giden Bakan Yardımcısı Bağcı, burada gençlerle gerçekleştirilen sohbet programına eşlik etti.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI