Ayder'de Bayram Yoğunluğu

Doğa harikası Ayder Yaylası ve dağların arasındaki Zilkale 9 günlük bayram tatilinde 75 binden fazla kişi ağırladı.

GÜNDEM 1.07.2023 09:49:01 129 0
Ayder
Haber ;Yavuz Günay
Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı bin 350 rakımdaki Ayder Yaylası kurban Bayramı nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı. Ayder’in yanı sıra diğer yaylalarda da turistler doyasıya eğlenerek tatilin tadını çıkarttı.
Bayramın 1.gününde başlayan yoğunluk 3.gününe kadar devam etti. Çamlıhemşin’e bağlı Ayder yaylası, Çinçiva olarak bilinen Şenyuva’yı, Zilkale, Pokut, Gito, Huser, Avusor, Badara didingola eğrisu komati tacikeri Avusor yaylalarını ve maselevat vadisini on binlerce kişi ziyaret etti.
Çamlıhemşin'e günlük giriş sayısı ortalama biletli biletsiz 25 bin kişi olurken, 3 günde 75 bin den fazla camlihemsine giris yaptı
Ayder yaylasi ve zilkale yoğunluğu yaylalara da yansıdı.
Ayder yaylasi  günü birlikle gelenler ile tur ve özel araçlariyla yeşil yol bağlantılı olan yaylaları gezdiler kavron avusor huser didingola eğrisu yaylasi komati yaylasi tacikeri yaylasina maselevat vadisine tercih ettiler
Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Kaçkar Dağları Milli Parkları’na yani Ayder Yaylası ve Zilkale’ye ise 75 binden fazla biletli biletsiz kişi biletli giriş gerçekleştirdi.Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI