AKIL VE ZEKA OYUNLARI TÜRKİYE FİNALLERİ TAMAMLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı ve Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu TAZOF organizesiyle 5. Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Kayseri Kadir Has Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

EĞİTİM 21.06.2023 13:50:18 281 0
AKIL VE ZEKA OYUNLARI TÜRKİYE FİNALLERİ TAMAMLANDI

Hayati Akbaş

ARTVİN-Milli Eğitim Bakanlığı ve Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu TAZOF organizesiyle 5. Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Kayseri Kadir Has Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

Turnuvaya 74 ilden 723 il birincileri katılırken, Artvin de 10 öğrenci ile turnuva heyecanını yaşadı. Artvin’den Türkiye Finallerine katılan Arhavi Fatih Sultan Mehmet İlkokulundan Equılibrio dalında Emir Taha Yılmaz Türkiye 5.si, Hopa Mehmet Akif Ersoy ilkokulundan Q-bitz dalında Emriye Sudem Su Türkiye 27. Si, Arhavi Fatih Sultan Mehmet İlkokulundan Mangala dalında Zeynep Nisa Uluyurt Türkiye 32.si, Hopa Hüsnü Ciner İlkokulundan pentaga dalında Ekrem Barış Kaceroğlu Türkiye 48.si, Borçka Cumhuriyet İlkokulundan Ömer Metin Demir Pentago dalında Türkiye 65.si, Arhavi Atatürk Ortaokulundan Kuzey Atalay Reversi dalında Türkiye10. su, Arhavi Atatürk Ortaokulundan Hulusi Yağız Şahin Mangala dalında Türkiye43.si, Artvin Atatürk Ortaokulundan Eylül Girgin Kulamı dalında Türkiye 46.sı, Borçka Atatürk Ortaokulundan Ali Elyasa Kasap Küre dalında Türkiye 48.si, Arhavi Atatürk Ortaokulundan Çınar Durmuş Pentago dalında Türkiye 52.si olmuşlardır.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar “Tüm sporcularımıza bize yaşattıkları gurur ve mutluluk için teşekkür eder başarılarının devamını temenni ederiz. Akıl ve Zeka Oyunları İl Koordinatörü Fatma Buber ve öğretmenimiz İbrahim Kaceroğluna verdikleri destek, emek ve yardımları için çok teşekkür ederiz” dedi..


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI