AK PARTİ RİZE’DE İL DANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

AK Parti Rize İl Danışma Meclisi Toplantısı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı ve AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’nun katılımlarıyla İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde düze

SİYASET 7.11.2021 17:23:19 95 0
AK PARTİ RİZE’DE İL DANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

AK Parti Rize İl Danışma Meclisi Toplantısı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı ve AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’nun katılımlarıyla İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde düzenlendi.

İl Başkanı Alim“Rize Teşkilatı olarak Liderimize ve Partimize en büyük desteği verenlerden olduk”

Teşkilat mensuplarının yoğun katılımıyla icra edilen toplantının selamlama konuşmasını yapan AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

Aile olmanın yekvücut yek fikir ve yek amaç doğrultusunda bir arada olduğunu belirten Başkan Alim “Ne mutlu bizlere ki Türkiye’nin ve Rize’nin en büyük ailesi olan Ak Parti ailesinin mensuplarıyız. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde seçim zaferlerinin yanı sıra büyük badireleri de milletimizin destekleriyle atlattık. Cumhuriyet tarihinin medarı iftiharı olan bu kalkınma döneminde Rizeliler ve Rize Teşkilatı olarak Liderimize ve Partimize en büyük desteği verenlerden olduk. Partimizin girdiği seçimlerin büyük çoğunluğunda Türkiye birincisi olarak bu iddiamızı da ispatladık. Yıllardır üye oranında olan açık ara birinciliğimizde bir diğer ispatlardandır. Uzun yıllardır bu ailenin bir parçası olmak, bu ailenin ortak hedefine doğru birlikte hareket etmekten duyduğum gururu ve mutluluğu ne kadar anlatsam azdır. Bu ailede kırgınlığa ve küskünlüğe asla yer yok. Hatalarımızı ve eksiklerimizi kendi içimizde konuşur, çözüme ulaştırırız. Rize teşkilatımız tüm fertleriyle dava yükünü omuzlamış ve var gücüyle Liderimizin çizdiği idealler doğrultusunda yoluna devam etmektedir. Liderimizin ülkeyi getirdiği nokta hepimizin malumudur. Boynu bükük bir ülkeyi Başı dik, korkusuz ve oyun kuran pozisyona getirmiştir. Biliyoruz ki en çokta bu gelinen noktadan rahatsız oluyorlar çünkü bu ülkenin boyun bükmesini bu ülkenin muhtaç olmasını arzulayanlar bu durumlardan yıllarca büyük kazançlar sağladı. AK Parti hükümetlerimizin, ülkemize ve ilimize dokunmaya başladığı anda başlayan büyük değişim bugün gelinen noktada bizlerin en büyük övünç kaynağı durumunda. Artık hayali olanların, o hayallere ulaşmasını destekleyen güçlü bir Türkiye var. Bu güçlü, inanan ve başaran Türkiye’nin ardında da Recep Tayyip Erdoğan var.

“Cumhurbaşkanımızı bebek katili Netenyahu ile aynı kefeye koyan bir Genel Başkanın vekilinden başka ne beklenebilir”

Konuşmasına gündeme ilişkin açıklamalarla devam eden İl Başkanı Alim “ Geçtiğimiz gün bir muhalefet partisinin grup başkan vekili şehit yakınımızın ailesine ağza alınmayacak yakışmayacak hakaretler küfürler sarf etti. Üzülerek ifade ediyoruz. Bunu buradan söylemeyi de kendimize zül adl ediyoruz. İktidar partisi olarak ta şunu arzu ederdik muhalefet partilerinin ülkemizde memleketimizde ilimizle alakalı var olan projeleri ilgili biz de eleştirmeyi ya da onlardan yol haritamızı belirlemeyi bizde arzu ederdik. Ancak maalesef muhalefetin içinde bulunduğu durumdan dolayı bugün burada bunu söylüyoruz. Şehit yakınımıza bu hakareti bu küfürleri yapan kişi doğru düzgün özür dileme erdemini dahi gösterememiştir. Ben bu salondaki herkesten şehit ailelerimizden milletimizden hatta insanlıktan özür diliyorum ama daha öncesinde terör örgütü liderine sayın diye hitap eden kürdistan sözüne ses çıkaramayan kendi içişleri bakanlığı döneminde MGK kararları harfiyen uygulanacaktır diyen, mazlumların hamisi Filistin’in dünyadaki tek savunucusu konumunda olan Cumhurbaşkanımızı bebek katili Netenyahu ile aynı kefeye koyan bir Genel Başkanın vekilinden başka ne beklenebilir. Necip milletimiz kararı gerektiği şekilde gerektiği zaman meşru bir şekilde verecektir buna inanıyoruz” dedi.

Yazıcı “AK Parti'nin merkezinde her zaman insan var”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde düzenlenen, AK Parti Rize İl Danışma Meclisi Toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti'nin 20 yaşında olmasına rağmen 19 yıldır kesintisiz iktidarda olduğunu ve millete hizmet ettiğini söyledi. Milletin hukukunu korumak, millete hizmet etmek, vatandaşımızın her nerede olursa olsun onun önündeki sosyoekonomik engellerini kaldırmak, sofrasındaki ekmeği büyütmek, hayatını kolaylaştırmak için durmadan koşacağız” dedi.

AK Parti'nin merkezinde her zaman insan olduğunu vurgulayan Yazıcı, etnik ayrımcılık yapmadan millete hizmet için çalıştığını belirtti. Yazıcı, AK Parti'nin darbelere karşı dik durduğunun altını çizerek 'Türk siyasi tarihi, darbeler tarihidir. AK Parti ise darbeleri önleyen ilk partidir. İnşallah darbe süreçlerini geride bıraktık. Koyduğumuz hedeflere doğru ülkemizi taşıyoruz.' diye konuştu.

'Değil şehit yakınına, hiçbir insana söylenmeyecek sözler ağza aldı'

İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına söylediği sözlere ilişkin de Hayati Yazıcı, şu değerlendirmede bulundu: 'Değil şehit yakınına, hiçbir insana söylenmeyecek sözler ağza aldı. Doğru değil. Onu biz ağzımıza alamayız. Yine onlardan en büyüğü olan kişi Türkiye'nin vizyoner projelerinden Kanal İstanbul'la alakalı yabancı ülke büyükelçilerine mektup yazma zilletini gösteren bir davranış sergiliyor. Bu savrulmak ve yörüngesini şaşırmaktır. Biz bunlara bakmayacağız, yürüyüşümüzü sürdüreceğiz. Bizim siyasetimiz millet içindir. Milletin hukukunu korumak, millete hizmet etmek, vatandaşımızın her nerede olursa olsun onun önündeki sosyoekonomik engellerini kaldırmak, sofrasındaki ekmeği büyütmek, hayatını kolaylaştırmak için durmadan koşacağız. Durmak yok, yola devam edeceğiz.'

Yazıcı, hükümet olarak bütün faaliyetleri rasyonel kuralları düzeltmek ve dikkate almak suretiyle sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

Akbaşoğlu: 'Millet İttifakı büyük bir yanlış içerisinde'

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu da Türkiye'de 80 yılda 6 bin kilometre bölünmüş yol yapıldığını, 19 yıllık AK Parti iktidarında bölünmüş yolun 30 bin kilometreye çıkarıldığını, önceki dönemle kıyaslandığında 400 yılda yapılabilecek hizmeti hayata geçirdiklerini söyledi.

Akbaşoğlu, Millet İttifakı'nın büyük bir yanlış içerisinde olduğunu ifade ederek 'Bu milleti aldatma ittifakı var, kendilerine Millet İttifakı diyorlar ama yaptıkları sadece kurgu, kumpas, yalan, iftiradır. Bunların tam ismi milleti kandırma, milleti aldatma ittifakıdır. İşin özü budur.Kendilerine 'İYİ' diyen bir partinin grup başkanvekili, şehit ailelerimize nasıl bir galiz ifadede bulunuyor, söylemekten hicap ediyorum.' dedi.

Türkiye'nin geleceğinin gençlere emanet edileceğinin altını çizen Akbaşoğlu, şunları kaydetti: 'İlk 20 yılda hizmetleri, altyapıyı hazırladık. 2023, 2051 vizyonunu size emanet etti liderimiz. Şimdi ikinci 20 yılımız başladı. İkinci 20 yılımızda büyük ve güçlü Türkiye'nin öncülüğünde adil ve merhametli bir dünya düzenini hep beraber insanlığa hizmet etmek için gece gündüz gençlerle birlikte çalışmaya söz veriyoruz' dedi.

“Türkiye artık eski Türkiye değil. NATO’da güçlü bir Türkiye var savunma sanayine yaptığı yatırımlarla güçlü bir Türkiye var”Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak toplantıya katılım sağlayan herkese teşekkür ederek; “Rize teşkilatımızla gurur duyuyoruz. Bundan önceki dönmelerde de her zaman her seçimde rekorlar kıran sizleri TBMM’de temsil etmek bizler için çok gurur verici. Bugünde uzun aralardan sonra Pandemi dönemine rağmen yine sahadaydınız. Yine beraberiz, yine güçlüyüz. Yine Recep Tayyip Erdoğan’la beraberiz yine onunla beraber yürümeye devam edeceğiz. Geçtiğimiz günlerde on tane büyük elçi çıktılar bize ayar vermeye çalıştılar. Onlara Recep Tayyip Erdoğan cevap verdi. Burası gelişen güçlü Türkiye Recep Tayyip Erdoğan bu toprakların çocuğu sadece ve sadece secdede eğilir. Onun dışında asla eğilmez. Onlar geri adım attılar. Viyana sözleşmesinin 41. Maddesine uyacağız dediler. Karşınızda daha önce talimat verdiğiniz bir ülkenin yöneticisi Cumhurbaşkanı yok Recep Tayyip Erdoğan var.Dik duran bu toprakların çocuğu Recep Tayyip Erdoğan var.Ben bu süreçte NATOPA’nın yurt dışında toplantılarına katılım sağlıyorum. Orada dediler ki Amerika ile ilgili şöyle durumlar gerçekleşti, böyle durumlar gerçekleşti Biden ile görüşemeyecek şöyle ertelendi böyle ertelendi. Türkiye artık eski Türkiye değil. NATO’da güçlü bir Türkiye var savunma sanayine yaptığı yatırımlarla güçlü bir Türkiye var. Bölgesinde güçlü bir Türkiye var. Terör örgütlerine karşı savaşan güçlü bir Türkiye var. Mazlumların sesi güçlü Türkiye güçlü lider Recep Tayyip Erdoğan var. Onunla aynı yolda yolda 2023 hedeflerimize emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından program İl Belediye Başkanı Rahmi Metin,İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt ve Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya’nın Belediye ve İl Genel Meclisinin yaptığı çalışmalarla ilgili sunumlarla son buldu.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI