AK PARTİ RİZE MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI 97. DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı 97. İlçe Danışma Meclisi toplantısını İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleştirdi.

SİYASET 3.09.2022 10:12:09 122 0
AK PARTİ RİZE MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI 97. DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı 97. İlçe Danışma meclisi toplantısı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, İl Başkanı İshak Âlim, Rize Belediye Başkan Vekili Muhittin Aydın Bilsel, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve teşkilat mensuplarının katılımıyla İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Merkez İlçe Başkanı Burak Ak: “Köprünün üstünde ev yapılmaz yıkarlar ne olacak manzarası güzel deriz derler ki buranın geçmesi güzel, kalması değil. Bizlerde bütün teşkilat mensuplarımız ile birlikte göreve geldiğimiz ilk günden bu yana emanetimizi bir gün teslim edeceğimizi, teslim ederken de bayrağımızı en yukarıda teslim etme gayretiyle mücadelemizi verdik ve vermeye devam ediyoruz.

Bizler isimsiz kahramanlarız. Bundan 100. Yıl önce gerçekleşen Çanakkale savaşını bugün andığımızda aklımızda sembolleşmiş 4-5 tane isim gelir. Ama her birimiz biliriz ki, bu 4-5 ismin yanı sıra orada kahramanlık destanı yazan yüzbinlerce askerimizin şanlı mücadelesi var. Bizlerinde partimizin kuruluşundan bugüne kadar partimiz için yaptığımız çalışmaları, verdiğimiz emekleri belki de hiçbir tarih kitabı yazmayacak veya adımız geçmeyecek ama bizler bunu bilerek bu yola başımızı koyduk. Bu yolda çocuklarımıza ve torunlarımıza muazzam bir miras bırakmak için bu kadar çaba sarf ettik. Cumhurbaşkanımız zalimin karşısında dünya 5 ten büyüktür diye haykırırken bizlerde bulunduğumuz mevkilerde Cumhurbaşkanımızın omuzlarından yük almak için mücadele ettik. Yani bizler bu hikâyenin en büyük kahramanlarıyız. Son olarak danışma meclisi toplantılarının önemine değinen Başkan Ak, “Birliğimizin, dirliğimizin ve beraberliğimizin her zaman daim olduğunu gösteren bu toplantılar, teşkilat mensuplarımızın vekillerimize ve il başkanımıza görüş, öneri ve sorularını yönlendirerek karşılıklı bilgi alışverişi sayesinde verimli bir toplantı gerçekleştirmemize vesile oluyor. Bu sayede Merkez İlçe Başkanlığımıza bağlı 46 Mahalle, 60 Köy ve 3 beldemize ait tüm talepleri ve beklentileri hep birlikte masaya yatırmış oluyoruz.” dedi.

İl Başkanı Âlim “2023 Seçimlerinde Gerekli Cevabı Vatandaşlarımızla Birlikte Vereceğiz ” 2023 Seçimlerinde gerekli cevabı muhalefete net bir şekilde vereceklerini belirten İl Başkanı İshak Alim: “Vatandaşlarımız genel manada 2001’den 2022 yılına gelinceye kadarki yaşanılan süreci asla unutmamalı. Biz hep birlikte 2001’den bu zamana kadar elde etmiş olduğumuz kazanımları kapı kapı dolaşarak, sokak sokak, cadde cadde gezerek anlatmak zorundayız. Bizler yağmur, çamur, güneş demeden kapı kapı dolaşmakla mükellefiz. Çünkü 2001 öncesini düşündüğümüzde özgürlüklerimizin kısıtlandığı eğitim, sağlık, teknoloji ve birçok alanlardaki eksiklikleri göz önünde bulundurarak bugünü kıyasladığımızda elde ettiğimiz kazanımları geride bıraktığımız kara günlerin yerini aydınlık günlerini aldığını vatandaşımıza aktarmak zorundayız. Birbirinden kıymetli teşkilat mensuplarım, 2023 seçimleri için dur durak bilmeden çalışmamız gerekiyor. Yaptığımız mega projelerimizi tek tek anlatmamız lazım. Havalimanımızdan, Ovit Tünelimize, İyidere Lojistik merkezimizden Şehir hastanesi yatırımımıza kadar Cumhuriyet tarihi boyunca görülmemiş bu projelerimizin halkımızla buluşmasını sağlamalıyız. Partimiz Türkiye’ye ve vatandaşlarımıza hizmet etmek için var ve bu sayede yıllardır iktidarda.

Bizlerde Cumhurbaşkanımızın birer gölgesi olarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmeliyiz. Biz gerekeni yaptıktan sonra kendilerini demokratik, medeni ve özgürlükçü olduğunu varsayan muhalif partilere gerekli cevabı, Allah nasip ederse Haziran 2023’teki seçimlerde vatandaşlarımızla beraber vereceğiz.” dedi. Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı “2023 Seçimleri Türkiye Cumhuriyetinin Yüzüncü Yılının En Önemli Seçimidir” 2023 seçimlerinin önemine değinen Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: “Cumhuriyetimiz kurulduğu yıldan itibaren nice badireli, nice meşakkatli seçimler atlattı. Kimi zaman bu seçimler ülkemizi daha geriye getirse de kimi seçimler ise ülkemizi geçmişinden daha ileriye götürdü. AK parti kurulduğu günden itibaren girdiği her seçimde vatandaşlarımızın desteğiyle iktidar parti olarak Türkiye’nin başında oldu. Vatandaşımızın bu desteğini ise daima Halka ve Hakk’a Hizmet düsturuyla, halkın refahını en üst seviyeye taşımayı amaçladı. 2001 yılından önce dünyanın birçok ülkesine göre geri kalmış bir Türkiye’yi bugün en güçlü ülkelerin yer aldığı ilk sıralara taşıdı. Eğitim, Sağlık, Teknoloji vb. alanlarında yapılan yatırımlar çerçevesinde vatandaşımız eskiye göre daha rahat veya refah bir biçimde yaşamını sürdürmektedir. Bizler AK Parti teşkilatları olarak birlik ve bütünlüğümüzü her şeyin önünde tutarak hedeflerimize doğru yürümeye devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Cumhuriyet tarihinin yüzüncü yılının son ve en önemli seçimine, sağlam adımlarla ilerliyoruz.” dedi Son olarak muhalefetin oluşturduğu ittifaka ilişkin değerlendirmelerde bulunan Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: “ Bizimle yarıştığını zanneden bir 6’lı masa var. Hatta 6 buçuklu bir masa. Kendilerince dile getirdiği sorunlara karşı çözüm önerilerinin olmadığı veya somut projeleri olmayan bir masa. Tek bildikleri şey “Geliyor Gelmekte Olan” ve tarumar edercesine sadece ve sadece bol keseden savurmak. Bütün borçları sileceğini, borçlu vatandaş bırakmayacağını belirterek hesapsız söylemlerde bulunuyorlar. Oysa iktidara talip olmak sorumlu davranmayı, mantık çerçevesinde çözümler veya projeler üretmeyi gerektirir. Bunlarda ise anlamsız ve saçma konuşmalardan başka hiçbir şey yok. Yani Dam üstünde saksağan vur beline kazmayı” dedi. Toplantı Belediye Başkan Vekili Muhittin Aydın Bilsel, İl Genel Meclis Üyesi Bayram Ali Çapoğlu ve Kendirli Belde Belediye Başkanı Alaettin Serdar’ın yatırımlarla ilgili sunumları ve sunumların müzakeresi ile son buldu.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI