Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantısı Valimiz İhsan Selim Baydaş başkanlığında kurul üyelerinin katılımı ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü salonunda gerçekleştirildi.

GÜNDEM 4.09.2023 13:32:48 59 0
Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
Rize İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yerleşkesine giden Vali İhsan Selim Baydaş, toplantı öncesi Rize İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Salih Avcı’dan mevcut durum, araç parkı, müdahale çalışmaları, Rize afet müdahale planı, planlama ve risk azaltma çalışmaları, iyileştirme çalışmaları, eğitim ve tatbikat çalışmaları hakkında detaylı brifing aldı.

Brifingin ardından kurul toplantısına geçilerek, 25 Ağustos 2023'te ilimizde yaşanan sel afeti sonrasında yapılan çalışmalar hakkında ilgili kurum amirlerince bilgilendirmeler yapıldı. 'Türkiye Afet Müdahale Planı' kapsamında ilimiz özelinde kamu kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşların afet öncesi, afet anı ve sonrasında görev ve sorumlulukları hakkında istişareler yapıldı. Kurulun yapısı üzerinde durularak kurul toplantılarının düzenli aralıklarla yapılması, ihtiyaca binaen farklı kurumların da kurula dâhil edilmesi ve afet hazırlıklarının tatbikatlarla desteklenmesi gerektiği vurgulanarak görevlendirmeler yapıldı.

Toplantı sonrası Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü yerleşkesini ziyaret eden Vali Baydaş, fiziki yapı, ekiplerin koordinesi, müdahale kapasitesi, araç parkı ve kurtarma malzemeleri ile müdahil olunan olaylar hakkında İl Müdürü Mehmet Salih Avcı’dan bilgiler aldı. Birlik personeline deprem ve sel afetinde yaptıkları çalışmalar için teşekkür eden Vali Baydaş, afet ve acil durumlarla mücadeledeki amacın; insan sağlığını ve yaşamını her koşulda korumak olduğunu vurgulayarak, bu konuda İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Arama ve Kurtarma Birliği’ne her türlü desteği vereceklerini dile getirdi.

Anahtar Kelimeler:
1

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

2

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

3

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI

4

Z kuşağını anlamanın önemi!

5

Tarım Fuarındaki Yerini Aldı