46 Yıllık Yol Sorununu Çözen Bakan Soylu’ya Teşekkür

Rize'nin Güneysu İlçesi ile Büyükköy Beldesi arasında bulunan ve 46 yıldır yapılması beklenen bağlantı yolunun tamamlanıp hizmete açılmasından dolayı Rize Valisi Kemal Çeber ve beraberindeki heyet İçişleri Bakanı Süleyman Soyl

YÖREDEN HABER 1.10.2022 09:34:21 92 0
46 Yıllık Yol Sorununu Çözen Bakan Soylu’ya Teşekkür

Geçtiğimiz yıl temmuz ayında meydana gelen afette hasar gören ve bölge halkının talebi üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla yapımına başlanan ve geçtiğimiz aylarda imalat çalışmaları biten Güneysu ilçesi ile Büyükköy beldesi arasında bulunan Güneysu Selamet Köyü, Büyükköy Demirciler Mahallesi ve Merkez Ketenli Köyünü birbirine bağlayan 3.2 km’lik yolun tamamlanıp hizmete açılması bölge halkı tarafından sevinçle karşılandı.

Yolun tamamlanmasıyla birlikte Rize Valisi Kemal Çeber ve beraberindeki; Çayeli Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel, Güneysu Kaymakamı Muhammed İkbal Yelek, İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, il genel meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlarla, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu telefonla arayarak yolun yapılmasında verdiği destekten ötürü duydukları memnuniyeti belirtip teşekkür etti.

CUMHURBAŞKANIMIZ TALİMAT VERDİ

Bakan Soylu canlı bağlantı ile yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla geçtiğimiz yıl Rize’deki afette oluşan hasarları gidermeye çalıştıklarını belirterek, “Geçen yılki afette Cumhurbaşkanımız bizi Rize’ye gönderdiğinde bize açık bir talimat verdi. “Afetle oluşan hasarları gidereceksiniz” dedi. Sahaya indiğimizde olası afetle karşı karşıya kalabileceğimiz riskleri Cumhurbaşkanımızla paylaştık. Kaymakamlarımızla, belediye başkanlarımızla, muhtarlarımızla bir araya gelerek ihtiyaç olan yerleri tespit ettik. Güzel bir çalışma oldu. Hem maliyetleri çok az bir noktada tutarak ama birçok noktanın da yatırımını ihmal etmeden yarın olası bir sel hasarı ile karşı karşıya kaldığımızda daha çok bedel ödeyeceğimizi düşündüğümüz yerlere önleyici ciddi tedbirler almaya çalıştık. Bu yolda bunlardan bir tanesiydi.  Cumhurbaşkanımızın bize talimat verdiği bir vizyonu var. Devletimizin gücü bu hasarları onarmaya yeter ama afetler olmadan önce bir takım önleyici tedbirlerin alınmasının önemini gördük. Burada duvar tahkimatları yapıldı. Selden dolayı hasar gören yollara yenileyici çalışmalar yapıldı. Hem bundan sonra burası olası afetlerde alternatif bir yol olarak hizmet verecek. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

46 YILDIR BEKLENEN YOLU BİTİRDİK

Vali Çeber ise yaptığı konuşmada, “Bu yol bu bölge için çok uzun zamandır yapılması istenen bir yoldu. Ama Rize’nin her yerinde olduğu gibi burada da coğrafya çok zor. Sayın Bakanımız geçen yıl ki afet de bölgemize gediğinde en çok dile getirilen taleplerden birisi bu konu oldu. Sağ olsun Sayın bakanımız da bize gelen ödeneklerin dışında kendi kişisel gayretleriyle bu yolu yapacak bir ödeneği bize tahsis etti.  İl Özel İdaremizle birlikte 46 yıldır beklenen bu yolu bitirdik. Bugünde keyifli bir sohbetle bu işi taçlandırmış olduk” dedi.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI