23 Nisan Pazar'da Tören ve coşkuyla kutlandı

Pazar'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yapılan tören ve gösterilerle kutlandı.

YÖREDEN HABER 23.04.2016 14:06:37 218 0
23 Nisan Pazar
Haber ; Naci Güven
Fotoğraflar; Ali Akyıldız

Pazar Meydan Parkı'nda İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük ile iktidar partisi AK Parti, Muhalefet Partilerinden CHP ve MHP’nin Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreninin ardından kutlamalara Pazar Mehmet Akif Pirim Spor Salonu’nda devam edildi.

Burada İlçe Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı Emre Nebioğlu, Garnizon Komutanı Hava Yüzbaşı Mustafa Çelik ve Belediye Başkanı Ahmet Basa, halkı ve öğrencileri selamlayarak bayramlarını kutladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Büyük, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı yaptı.

Daha sonra öğrenciler günle ilgili şiirleri okudu. Ahmet Mesut Yılmaz İlkokulu öğrencileri ve Anaokulu sınıfı öğrencilerinin katıldığı gösterili kutlama renkli görüntülere sahne oldu.

Kutlama programı halk oyunları ekibinin gösteri sunmasının ardından, tören sona erdi.

Yurt dışında bulunan Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan, çocukların bayramı için bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Aslan, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan 1920’de bağımsızlığımızın, cumhuriyetimizin temelini atmış, Büyük Türk Milletine kendi egemenliğini vererek, Türkiye Büyük Millet Meclisini demokrasimizin ve ulusal egemenliğin sembolü haline getirmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşu ülkemizin istikbali, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza emanet edilerek, bayram haline gelmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 96. Yıldönümünü kutladığımız bu anlamlı günde barış, dostluk ve kardeşliğin tüm yurtta ve dünya da egemen olmasını diliyor, başta çocuklarımız olmak üzere tüm milletimizin, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını gururla ve coşkuyla kutluyorum. 
Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI