22 YAT DEMİR ATTI

DADDralli Karadeniz turuna katılan 5’i yabancı 22 yat Hopa Limanına geldiler.

YURT VE DÜNYA 29.07.2022 13:36:33 261 1
22 YAT DEMİR ATTI

Hayati Akbaş

HOPA-Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği (DADD) tarafından 'İki ülke bir hikâye - Argonotların İzinde Altın Postun Peşinde' sloganıyla düzenlenen DADDralli Karadeniz 2022'ye katılan yerli ve yabancı bandıralı yatlar, Hopaport’a geldiler.

Hopaport’ta Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Sahil Güvenlik Bot Komutanı Can Çakıcı, Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek, Hopaport Muhasebe Müdürü Oğuz Çapkinoğlu, Hopaport Saha Operasyon şefi Mustafa Ahmetoğlu, Hopaport Satın alma şefi Kaan Naili tarafından çiçeklerle karşılandılar.

Yat turunun Komodorluğunu üstlenen İsmail Tömer ve beraberindeki yatçılar Türkiye ve Gürcistan'daki 29 limana uğrayacakları tura 5'i yabancı 22 yat ile 1 Temmuz 2022'de İstanbul'dan başladıklarını belirterek, '22 teknede toplam 45 kişi yer alıyor. Projeyi önümüzdeki yıllarda da devam ettirmeyi amaçlıyoruz. Karadeniz'de gördüğümüz ilgi, alaka ve sevgi tura katılan yerli ve yabancı bütün üyelerimizi çok etkiledi. Karadeniz halkına selamlarımızı iletiyoruz. Gelecekte yat turizminin Karadeniz'de gelişeceğine inanıyoruz ve bu yönde katkıda bulunmak istedik” dedi.

Kaymakam Üçüncü, Belediye Başkanı Ekmekçi ve TSO Başkanı Akyürek’te ziyaretlerinden dolayı Komodor İsmail Tömer ve beraberindeki yatçılara teşekkür ettiler.

Yatçılar sıcak karşılama için teşekkür ederek Artvin’i tanıma fırsatı bulacakları için memnuniyetlerini ifade ettiler.

Karşılamanın ardından yatçılar Borçka Karagöl’e gittiler. Buradaki ziyaret ardından Artvin Ata tepe seyir terasını ziyaret ederek burada yemek yediler ve Artvin gezisi ardından Hopa’ya döndüler.


Anahtar Kelimeler:
Yat limanı
29.07.2022 20:29:20
Pazar Güzelyalı Dalga kıranlar önüne YAT LİMANI istiyoruz

1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI