2024 Yılında 9 Milyar TL’lik Hibe Desteği

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun 2024 yılında 248 milyon Avro (Yaklaşık 9 Milyar Türk Lirası) hibe dağıtacağını vurgulayarak Rizeli hemşerilerinin bundan en üst düzeyde yaralanmasını

GÜNDEM 22.03.2024 10:17:00 666 0
2024 Yılında 9 Milyar TL’lik Hibe Desteği

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Trabzon-Rize İl Koordinatörü Şansal Aydoğdu, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş’ı ziyaret ederek TKDK’nın çalışmaları  ve 2024 yılındaki faaliyetleri hakkında Vali Baydaş’a bilgiler verdi.

Rize bu desteklerden ilk kez faydalanacak

Vali Baydaş, TKDK'nın yürüttüğü proje ve çalışmaları yakından takip ettiğini ifade ederek, “Rize bu desteklerden ilk kez faydalanacak, Rize'nin kalkınması adına TKDK büyük bir fırsattır. Yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımız vakit kaybetmeden Rize irtibat ofisimizi ziyaret etsin. İlimize ne kadar çok yatırım kazandırırsak o kadar çok istihdam yaratmış oluruz" dedi.

Türkiye genelinde 2024 yılında 248 milyon Avro (Yaklaşık 9 Milyar Türk Lirası) dağıtılacağını, bununla ilgili takvimin belirlendiğini, ilgililerin detaylara kurumun web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşabileceğini belirten TKDK il Koordinatörü Şansal Aydoğdu, “Rize'nin bu hibe desteğinden etkin olarak faydalanabilmesi için yoğun olarak çalıştıklarını ifade eden " ilimizin ve bölgemizin gelişimine katkı sağlayacak yatırımları desteklemekten mutluluk duyuyoruz" dedi.

 


1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI