19.HOPA KÜLTÜR- SANAT VE DENİZ FESTİVALİ BAŞLIYOR

19.su düzenlenecek olan Hopa Kültür Sanat ve Deniz Festivali hazırlıklarında sona gelindi.

TURİZM 14.07.2023 09:36:46 187 0
19.HOPA KÜLTÜR- SANAT VE DENİZ FESTİVALİ BAŞLIYOR

Hayati Akbaş HOPA-

19.su düzenlenecek olan Hopa Kültür Sanat ve Deniz Festivali hazırlıklarında sona gelindi.21-24 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan festivale bütün Hopa halkı ve çevre il ve vatandaşlar davet edildi..

21 Temmuz’da Atatürk anıtına festival çelenkinin konulması ile başlayacak olan festivalin ilk gününde Coğrafi İşaretli Laz Böreği ve Hamsili ekmek tanıtımı, Atmaca Kültürünün tanıtımı, Kültürel tanıtım sergisi, İskelede yağlı direkten bayrak alma yarışması, tavla turnuvası ve sokak müziği etkinlikleri yapılacak.

Festivalin ikinci ve üçüncü gününde Plaj voleybolu müsabakaları yapılacak, 23 Temmuz akşamı DJ. Okan Akçelik konseri festival alanında akşam yapılacak ve Plaj voleybolu ödül töreni düzenlenecek.

Festivalin son günü olan 24 Temmuz’da da akşam festival alanında DJ Okan Akçelik, Ali Baran ve Aydoğan Topal gösterileri ardından festivalde sona erecek.

Başkan Taner Ekmekçi “Her şeyin en güzelini hak eden Hopa halkına bu yıl düzenlenecek olacak festival daha güzel daha uzun ve geniş kapsamlı olacağını bildirir, bu yıl yapılacak olan etkinlikler de Hopa’mızın tanıtımını öne çıkartacağız. Hopa halkı da misafirlerine en güzel misafirperverliği yapacaktır.

Halkımızı ve çevre il ve ilçelerdeki vatandaşlarımızı da festivalimize davet ediyoruz” dedi.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI