18 AYDIR İKİNCİ BAHARINI BULAMADI

Rize’nin Kalkandere ilçesi Yolbaşı köyünden olan Salih Aycibin evine afiş asıp, afişte özel telefon numarasını yazmasına rağmen 18 aydır evlenecek birini bulamadı.

İNSAN 30.07.2023 10:44:50 129 0
18 AYDIR İKİNCİ BAHARINI BULAMADI
Haber:Dilek ONAY CAN

Rize’nin Kalkandere ilçesi Yolbaşı köyünden olan Salih Aycibin evine afiş asıp, afişte özel telefon numarasını yazmasına rağmen 18 aydır evlenecek birini bulamadı.

Evinin önünde araç çarpması sonucu eşini kaybeden 66 yaşındaki Salih Aycibin, yalnız kalınca yeniden evlenmek istedi, ancak bir türlü yeniden evlenebilmesi mümkün olmadı. Çareyi ana yola afiş asmakta bulan Aycibin muhtarın şikayeti üzerine afişini yol üzerinden kaldırıp evine asmış.

Astığı afişte evlenmek için eş aradığını belirten Aycibin, bugüne kadar 100 yakın kişiyle görüşmesine rağmen bir türlü ikinci eşe kavuşamadı..

Salih Aycibin, 40 yıllık esnaflık yaptığını, eşini trafik kazasında kaybettikten sonra yalnız kaldığını ve o nedenle yeniden evlenmek istediğini, ancak bir türlü aradığı eşe kavuşamayınca afiş asmak zorunda kaldığını belirtti.

9 çocuk sahibi olan Acibin, aradığı kişinin namazlı, niyazlı, dinini bilen birisi olmasını istediğini, birçok kişinin kendisine çok sayıda kişiyi tavsiye ettiğini, ayrıca kendisine telefonla ulaşanlardan oluşan yaklaşık yüz kişiyle tanıştığını ancak bir türlü istediği kişiyi bulamadığını ifade etti..

Eş bulmak için kendisine aracı olan bazı kişilerin dolandırıcı çıktığını öne süren Aycibin, Trabzon Of’tan kendisine aracı olan birinin Van Erciş’ten birisiyle kendisini evlendirmeye kalkınca Van Erciş’e gittiklerini, orada bir hocanın kendisini bir bayanla tanıştırdığını, bayanın kendisinden emekli maaşını ve sahibi olduğu şeyleri istediğini, dolandırılmak istendiğini anlayıp oradan uzaklaştığını söyledi.

Eş aramaya devam ettiğini belirten Aycibin, kendisine bu konuda yardımcı olacaklara şimdiden duacı olduğunu belirtmekte…


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI