100 yataklı huzurevinde sona gelindi

Rize Merkez Pekmezli Köyünde hayırsever iş insani Abdulkadir Kart tarafından yaptırılan Huzurevi, Yaşlı ve Bakım Rehabilitasyon Merkezi açılış için gün saymaya başladı.

SAĞLIK 9.08.2023 09:34:22 797 0
100 yataklı huzurevinde sona gelindi
HABER:ARZU ERBAŞ
Rize’de 11 Ocak 2022’de eski Rize Valisi Kemal Çeber ve hayırsever iş insanı Rize Eski Milletvekili Abdülkadir Kart tarafından imzalanan protokolle yapımına başlanan Huzurevi, Yaşlı ve Bakım Rehabilitasyon Merkezi tamamlanma aşamasına geldi. Merkez Pekmezli Köyünde inşa edilen 100 yatak kapasiteli Huzurevi binası, modern mimari ve Rize mimarisinin birleşimi ile yapıldı. İlin önemli bir ihtiyacını karşılayacak Huzurevi, Yaşlı ve Bakım Rehabilitasyon Merkezi’nde kalacak misafirler için ferah ve modern bir ortam oluşturuluyor. Vali Vekili Gülhani Ozan Sarı kısa süre içerisinde açılması planlanan merkezdeki son durumu inceledi. Zafer Kart, bina içerisinde son rötuşların ve çevre düzenleme çalışmasının yapıldığı huzurevindeki son durumla ilgili bilgiler verdi.

MÜYESSER KART HUZUREVİ, YAŞLI VE BAKIM REHABİLİTASYON MERKEZİ’NDE SON ÇALIŞMALAR

Hayırsever iş insanı Abdülkadir Kart tarafından yapılan huzurevine anne Müyesser Kart’ın adı verilecek. 15-20 gün içerisinde tamamlanarak Rize Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne teslim edilecek. Müyesser Kart Huzurevi, Yaşlı ve Bakım Rehabilitasyon Merkezi 5 katlı binada 10 bin metrekare alanda hizmet verecek. Çok amaçlı salonlar, hobi atölyeleri, spor ve aktivite salonları, kütüphane, konferans salonu gibi alanlarla misafirlerine sıkılmadan zaman geçirebilmelerine olanak sağlanacak. Huzurevinin 3 bin metrekare bahçesinde yer alacak piknik alanları, hobi ve yaz-kış bahçeleri ile doğayla iç içe alanlar oluşturulacak. 100 yatak kapasiteli Müyesser Kart Huzurevi, Yaşlı ve Bakım Rehabilitasyon Merkezi için personel alımı tamamlandı. Eğitim çalışmalarına devam eden personel açılışla birlikte görevlerinin başında olacak.

Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI