10 ülkeden ödüllü “Discovering Cayeli” yayınlandı

Rizeli fotoğrafçı ve yönetmen Ali Fuat Sarı tarafından hazırlanan, Çayeli ilçesinin tanıtıldığı 10 ülkeden ödüllü “Discovering Cayeli” filmi yayınlandı.

GÜNDEM 4.12.2023 09:12:51 184 0
10 ülkeden ödüllü “Discovering Cayeli” yayınlandı
HABER:ARZU ERBAŞ
Rize’nin Çayeli ilçesinin her yönüyle tanıtıldığı 5 dakikalık özgün tanıtım filmi “Discovering Cayeli” sosyal platformlarda yerini aldı.

Fotoğrafçı ve Yönetmen Ali Fuat Sarı tarafından 3 yıllık bir emeğin ardından 2019 yılında tamamlanan ve pandemi sebebiyle yayınlanamayan turizm tanıtım filmi, bu süreçte çeşitli ülkelerde katıldığı yarışmalardan 10 ödül aldı. Karadeniz kültürünün farklı bir kurgu ve baş döndürücü bir anlatım diliyle tasarlandığı kreatif bir film olan “Discovering Cayeli” Almanya’dan Japonya’ya, Rusya’dan İtalya ya kadar 10 farklı ülkeden ödüle layık görülerek onurlandırıldı.

5 dakikalık özgün tanıtım filmi, ilk andan itibaren izleyicisi üzerinde merak duygusu uyandırıyor. Yeşille mavinin buluştuğu Çayeli’nin yaylaları, turistik mekanları, kültürel özellikler, çocuk oyunları, günlük hayatı, tarihi özelliklerinin tek tek gösterildiği ve 5 dakikada nefeslerin tutularak izlendiği film, ulusal ve uluslararası alanda ülkemiz adına görsel bir davetiye niteliği taşıyor. 10 ülkeden ödüllü “Discovering Cayeli” sosyal medyalarda yayınlandığı ilk andan itibaren izleyicilerden yoğun ilgi gördü.

Anahtar Kelimeler:
1

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

2

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

3

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI

4

Z kuşağını anlamanın önemi!

5

Tarım Fuarındaki Yerini Aldı