Vali Baydaş, Hemşin’le Ziyaretlerine Devam Etti

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Hemşin ilçesinde çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Vali Baydaş, Hemşin’le Ziyaretlerine Devam Etti

.

Vali Baydaş, ilk olarak Hemşin Kaymakamlığını ziyaret etti. Kaymakamlık makamında Kaymakam Muhammed Enes Akın’dan ilçenin genel durumu ve devam eden yatırımlar hakkında bilgi aldı.

Vali Baydaş, buradan Hemşin Belediyesine geçerek Belediye Başkanı Halim Kazım Bekar'ın belediyenin çalışmalarını ve ihtiyaçlarını içeren sunumunun ardından Hemşin Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Spor Salonu, Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi, Hemşin Gölet Parkı ile inşası devam eden Hemşin Toplum Sağlığı Merkezi alanlarında incelemede bulundu.

Hemşin ilçesi ziyaretinde Vali Baydaş’a Rize İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, Genel Sekreter Yardımcısı Erol Bıyık ve Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe eşlik etti.

Hemşin ilçe ziyareti sonrası Rize Belediyesine giden Vali Baydaş, Belediye başkanı Rahmi Metin’e iade-i ziyarette bulundu. Başkan Metin, Başkan Yardımcısı Muhittin Aydın Bilsel ve ilgili birim amirlerin katılımıyla ilimizdeki yatırımlar, belediye hizmetleri, yürütülen projeler ve kentin genel durumuyla ilgili istişarede bulundular. Vali Baydaş, görüşülen muhtelif konularla ilgili beraberindeki kurum müdürlerine görevlendirmelerde bulundu.

Vali Baydaş'a ziyarette; İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, Rize İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, Rize İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Genç, Kültür ve Turizm İl Müdürü Esra Alemdaroğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcıları Erol Bıyık ve Yunus Emre Ayar eşlik etti.

Rize Belediyesi ziyaretinin ardından Vali İhsan Selim Baydaş, İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek İl Emniyet Müdürü Murat Türesin’den brifing aldı.

Vali İhsan Selim Baydaş, İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek İl Emniyet Müdürü Murat Türesin’den brifing aldı.

İl Emniyet Müdürü Türesin, Emniyet Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri tarafından karşılanan Vali Baydaş, karşılama mangasını selamlamasının ardından Şeref Defterini imzaladı. İl Emniyet Müdürü Murat Türesin ile bir süre görüştükten sonra Emniyet Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin de katıldığı bir toplantıda İl Emniyet Müdürlüğünün çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

İl genelindeki trafik durumu ve sorunuyla ilgili Trafik Şube Müdürlüğünce gerçekleştirilen sunumun ardından; trafik sorununu çözme noktasında yapılacaklar ile tespit ve çözümü konusunda değerlendirmelerin yapıldığını belirten Vali Baydaş, vatandaşın huzur ve güvenini sağlamak başta olmak üzere birçok konuda emniyet teşkilatının başarılı işler ortaya koyduğunu ifade ederek; mesai mefhumu gözetmeksizin gerçekleştirilen tüm çalışmalar için emniyet mensuplarına teşekkür etti. Rize’de görev yapacağı süre boyunca çalışmaların aynı kararlılıkla ve koordineli bir şekilde sürdürüleceğini belirterek emniyet personeline çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaretlerin ardından Valilik makamına geçen Vali Baydaş; Rize İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Semih Öztürk, Türkiye Curling Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kenan Şebin, Bilim ve İnsan Vakfı Genel Başkanı ve 23. Dönem Kırıkkale Milletvekili Turan Kıratlı, Çay Tv Haber Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Torlak, İş İnsanı Abdullah Alemdar, ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim ve yardımcıları Zeki Karaoğlu ile Erdinç Hatinoğlu’nun hayırlı olsun ziyaretlerini kabul etti

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER