TSO’DAN SARP GÜMRÜĞÜ’NE ZİYARET

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ve Hopa Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Celil Yıldırım Sarp Gümrüğünde ziyaret ederek tırların mevcut sıra durumu ve giriş-çıkış işlemleri hakkında bilgi aldılar.

TSO’DAN SARP GÜMRÜĞÜ’NE ZİYARET

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ve Hopa Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Celil Yıldırım Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Recep Bilgin’i Sarp Gümrüğü’nde ziyaret ederek tırların mevcut sıra durumu ve giriş-çıkış işlemleri hakkında bilgi aldılar.

SARP GÜMRÜĞÜ’NDE KREDİ KARTI İLE ÖDEME İMKÂNI

Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek Sarp Gümrüğü’nde dönem dönem uzun suren işlemlerle ilgili açıklamalarda bulunarak, kredi kartı ile ödeme imkânının bu süreleri azaltmak için fırsat olduğuna dikkat çekti.

Başkan Akyürek değerlendirmesinde ‘gümrük işlemleri dolayısıyla doğan ve beyannamede tahakkuk etmeyen vergiler ve ceza tahsilatları ile memur yollukları, fazla mesai ücretleri, yurt dışı çıkış harçları, trafik para cezaları, yol geçiş ücretleri gibi kamu gelirlerinin kredi kartı ve debit kart aracılığıyla da tahsil edilmesine yönelik imkan sağlanmıştır. Ödemeler için vezneye gitmeye gerek kalmaksızın araç şoförleri kredi kartları ile ödemelerini kolaylıkla yapabilmektedirler.’ İfadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER