Serdar Aktürk aday olduğunu açıkladı

Pazar ziraat Odası Başkanlığına adaylığını açıklayan Serdar AKTÜRK; “Ziraat Odası Başkanlığının gerçekleştirilecek olan seçimlerinde başkanlığa şahsım ve yönetimimizi teveccüh gösterip seçilmeleri halinde müstahsillerimizin hizmetkarı olacağım” dedi.

Serdar Aktürk aday olduğunu açıkladı

Pazar ziraat Odası Başkanlığına adaylığını açıklayan Serdar AKTÜRK; “Ziraat Odası Başkanlığının gerçekleştirilecek olan seçimlerinde başkanlığa şahsım ve yönetimimizi teveccüh gösterip seçilmeleri halinde müstahsillerimizin hizmetkarı olacağım” dedi.

SEÇİMLER 4 YILDA BİR YAPILIYOR

Pazar ilçesinde esnaflık yapan Serdar Aktürk yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi.

“Bilindiği üzere ziraat odası Seçimleri dört yılda bir yapılmaktadır. Geçen bu zaman zarfında ülkemizin de içerisinde bulunduğu covid-19 (Pandemi) döneminde tüm ülkelerin yaşamış olduğu sıkıntılarla baş başa kaldık. Bu dönemde tarımın bilhassa üretimin nedenli ihtiyaç elzem olduğu görülmüş ve anlaşılmıştır. Bu sıkıntılarla baş etme namına herhangi bir hazırlık olmadığından bu süreç biraz sancılı geçmiştir. Şahsım ve yönetimimin hazırlamış olduğu çalışmalar ile üstesinden geleceğimiz bir hazırlık içerisindeyiz”.

BU SEÇİM ÇOK ÖNEMLİDİR

Aktürk, yapılacak olan seçimlerin önemini bilmekteyiz diyerek, “Hazırlıklarımız da bu yöndedir. Şahsım ve yönetimin İlçemizde güçlüyüz. Güçlü bir şekilde belirlediğimiz hedeflere ulaşma çabası içerisindeyiz” dedi.

YÖRE İÇİN YENİ PROJELERİMİZ VAR

Aktürk,Yöremizin geçim kaynağı Çay üretimi ve hasadıdır. Çaya alternatif bir arayış içerisinde olunmadığı gibi bu yönde şimdiye kadar pekte çaba sarf edilmediği aşikardır ifadeleri ile yapılması gerekenleri de şöyle açıkladı.

“Yöremizde alternatif ürünlerin geliştirilmesi doğrultusunda projelerimiz bulunmaktadır. Her bir projemiz hem ülke ekonomisine hem de bölge ekonomisine artı sağlayacaktır. Doğu Karadeniz ve Türkiye’deki işgücü ve istihdam durumunun çeşitli istatistiki tablo ve grafiklerle yorumlandığında anlaşılacaktır. Bu kapsamda istihdamı yükselterek, Ekonomik ve Sosyal kalkınmayı desteklemek üzere alternatif ürün türlerine geçiş, Pazarlama olanaklarının genişletilmesi, organik tarım alanlarının genişletilmesi ve desteklenmesi, ata tohumlarımızın yaygınlaştırılması, toprak analizlerinin oluşturulması ve bölgeye göre belirlenen ürünlerin üretimi konusunda çalışma hazırlıklarının yapılması, insan kaynakları ve kurumsal kapasitenin geliştirilmesi, doğal varlıkların ve kültürel mirasın korunması ve değerlendirilmesi bölgelerin rekabet gündemini desteklemede rol olacak unsurların geliştirilmesi ve oluşturulması ile yöremizin kalkınması ve refah yükseltilmesi doğrultusunda öncü olacağımızı dile getirmek isterim. Tüm bu çalışmalarımıza bağlı olarak Üretici Bilgilendirme Hattı kuracağımızı, çayın günlük fiyatı, devlet hibe destekleri vs. ilişkin müstahsillerimiz bilgilendirilecektir.”

HEDEFE SEÇİLEN DELEGELERLE BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ

Serdar Aktürk, “Fizibilite aşamasında olan projelerimiz seçime yakın değerli müstahsillerimiz ile paylaşacağımızı, bundan sonraki seçimlerin muhtarlık aracılığıyla bilgilendirilip köy ve mahallelerinizin tamamının desteğiyle seçilen delegeler ile beraber yürüyeceğimizi, seçimin ülkemize yöremize ve değerli müstahsillerimize hayırlı olmasını dilerim.” dedi

YORUM EKLE
YORUMLAR
kadıköylü
kadıköylü - 12 ay Önce

artık yeter 25-30 yıl boyunca aynı kişiler aynı stk larda başkan yeni yüzler yeni ismler olması gerek bezildi artık eski yüzlerden yolun açık olsun aktürk başkan

Dursunali Can
Dursunali Can - 12 ay Önce

Hizmetin daha güzel olacağı açık ve net. Çünkü taze kan genç insan çalışmayı seviyor ve dürüst. DAHA NE OLSUN.

SIRADAKİ HABER