ŞAVŞAT’A KADIN KAYMAKAM

Son yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Kübra Doğruer Giresun Yağlıdere Kaymakamlığından Şavşat Kaymakamlığına getirildi.

ŞAVŞAT’A KADIN KAYMAKAM

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-Son yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Kübra Doğruer Giresun Yağlıdere Kaymakamlığından Şavşat Kaymakamlığına getirildi.

Şavşat Kaymakamı Yusuf Akın ise Trabzon Araklı kaymakamlığına ataması yapıldı.

Yeni Şavşat Kaymakamı Kübra Dogruer, Kayseri Kocasinan doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Kayseri’de tamamladıktan sonra 2017 yılında Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur.

2018 yılında yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazandıktan sonra 2019 yılında Mülki İdare Amirliği mesleğine Kırıkkale Kaymakam Adayı olarak intisap etmiştir. Kırıkkale ili Balışeyh ilçesinde Kaymakam Vekili olarak görev yapmıştır. 107. Dönem Kaymakamlık Kursunu tamamladıktan sonra 20 Ağustos 2021 tarih ve 31574 sayılı Resmi Gazete' de yayımlanan 19.08.2021 tarih ve 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile 04 Eylül 2021 tarihinde Giresun Yağlıdere kaymakamlığına, Son yayınlanan Kararname ile Şavşat Kaymakamlığı görevine getirilmiştir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER