Ruhsatsız Ve Ruhsata Aykırı Yapılaşma İle Mücadele Devam Ediyor

Rize'de ruhsatsız veya ruhsata aykırı olarak yapılan yapılara karşı verilen mücadele büyük bir hassasiyetle devam ediyor.

Ruhsatsız Ve Ruhsata Aykırı Yapılaşma İle Mücadele Devam Ediyor

Yapılan açıklamada :Bu kapsamda kaçak olarak yapıldığı tespit edilen Fındıklı ilçesi Yeniköy köyündeki 1 adet restoran ve 11 adet bungalov yapı hakkında yıkım kararı alınmıştır. Gerekli hukuki ve idari süreçlerin tamamlanmasından sonra yapı sahipleri tarafından taşınır ve kullanılabilir malzemelerin tahliyesinin ardından söz konusu yapıların olduğu yerde gerekli emniyet tedbirleri alınarak Rize İl Özel İdaresi ekipleri tarafından yıkımı gerçekleştirilmiştir.

İl genelinde sürdürülen denetimlerde mevzuata aykırılığı görülen yapı ve eklentiler tutanakla tespit edilip, uyarı ve mühürlenmesi yapıldıktan sonra gerekli hukuki ve idari süreçler tamamlandığında yıkımları gerçekleştirilmektedir.

İlgili kurumlar, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisleri, muhtarlıklar ve sivil toplum örgütleri mevzuata aykırı yapılaşma ile ilgili hep birlikte mücadele konusunda hemfikirdir.

Bu bağlamda; kaçak olarak nitelendirilen ve mevzuata aykırı olarak inşa edilen yapılar hakkında tutanak tutularak gerekli sürecin başlatılacağının ve diğer işlemler tamamlandığında bu yapıların yıkılacağının bilinmesini, vatandaşlarımızın kendilerini maddi ve manevi her türlü kayıptan korumak için bu yollara tevessül etmemelerini rica ederiz.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2023, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER