Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde toplanan yardımlar deprem bölgesine gönderildi

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde toplanan yardımlar deprem bölgesine gönderiliyor

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde toplanan yardımlar deprem bölgesine gönderildi

Türkiye çifte depremin vurduğu iller için tek yürek oldu. Devletiyle, STK’sıyla, özel sektörüyle ve kocaman yürekli halkıyla bölgeye yardım yağdırıyor. Gönüllüler, arama kurtarma ekipleri enkazlardan canla başla hayat kurtarmaya çalışıyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Rize ve ilçelerinde toplanan yardım malzemeleri bölgeye ulaştırılıyor.

Çamlıhemşin Belediyesi, Özel İdare Şantiyesi ve özel firmalar Adıyaman Hatay ve Elbistan’a bir yandan arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere 70 donanımlı arama kurtarma personeli, 5 iş makinesi, 4 kamyon,4 pikap, 5 sal kasa ile araç gereç ulaştırdı. Yardım kampanyası sonrası toplanan 3 tır yardım malzemesiz de bölgeye hareket etti.

Çamlıhemşin Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Altun, yardımlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Altun, “İlçe belediyemiz bir eksvator bir taşıyıcı, Özel idare şantiyesi ve özel firmalarla 5 iş makinesi 4 kamyon 4 pikap 5 sal kasa 20 personel gönderildi” dedi.

Altun, kadirşinas ilçe halkına yardım seferberliğine katılımlarından dolayı teşekkür etti.

ŞU ANA KADAR NELER YOLLANDI

*Çamlıhemşin ilçesi şu ana kadar 2 tır yardım aracı gönderildi.

*İlçe dağcılık kulüpleri organize edilerek 70 kişilik tam donanımlı ekip gönderildi

*4 jeneratör ve çok sayıda hilti yardımı yapıldı

*3 tır odun

*Wc mescit konteynır

*200 soba ve boruları

Altun, Ayrıca bu gönderilen yardımlardan sonra ise 2 tir odun soba ve soba borusu çalışmaları devam ediyor pazartesi yola çıkacağını da sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER