Rize Günleri ertelendi

2-5 Mart 2023 tarihleri arasında Ankara’da yapılacağı daha önce belirlenen Rize Tanıtım Günleri etkinliklerinin ertelenmesiyle ilgili Ankara Rize Dernekleri Federasyonu (RİDEF) tarafından açıklama yapıldı.

Rize Günleri ertelendi

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ilin etkilendiği depremler nedeniyle birçok sosyal faaliyetlerde ertelendi veya iptal edildi.
2-5 Mart 2023 tarihleri arasında Ankara’da yapılacağı daha önce belirlenen Rize Tanıtım Günleri etkinliklerinin ertelenmesiyle ilgili Ankara Rize Dernekleri Federasyonu (RİDEF) tarafından açıklama yapıldı.

Dernekten yapılan açıklamada; depremim en çok etkilediği Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde mobil mutfağıyla sıcak çorba ve çay dağıtımına başladı” denildi.
 


Ankara Millet Bahçesinde 2-5 Mart 2023 tarihleri arasında yapılması planlanan Rize Tanıtım günlerini erteleme kararı alan Ankara Rize Dernekleri Federasyonu afetzedelere destek olmak için deprem bölgesinde yerini aldı. RİDEF-Ankara ‘Size Bize Hepimize Türkiye’ diyerek mobil mutfağı ile depremin en çok etkilediği Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde sıcak çorba ve çay dağıtımına başladı.

DEPREM YARALARINI SARACAĞIZ VE TEKRAR AYAĞA KALKACAĞIZ

Ankara Rize Dernekleri Federasyonu’ndan yapılan açıklamada; yaraların sarılması için insanüstü bir çabanın gösterildiği ifade edilerek “6 Şubat 2023 pazartesi Kahramanmaraş /Pazarcık merkezli olarak gerçekleşen ve 10 ilimizde büyük bir yıkıma neden olan deprem felaketi sonrası Rize Valiliğimiz öncülüğünde il ve ilçe belediyelerimiz, kaymakamlıklarımız, kurum ve kuruluşlarımız, STK’larımız, araç gereçlerimizle birlikte hem deprem bölgesinde enkaz kaldırma, arama kurtarma hem de Rize’den ihtiyaç maddelerinin temini için insanüstü bir çaba gösterildiğini gurur duyarak görmekteyiz. Bizler de Ankara Rize Dernekleri Federasyonu (RİDEF/ANKARA) olarak depremden en çok etkilenen illerimizden Hatay/Kırıkhan’da kurduğumuz mobil mutfağımızla depremzedelerimize sıcak çorba ve çay dağıtımı yapmaktayız. Şüphesiz ki bu zor imtihan da ekmeğimizi paylaşarak deprem yaralarını saracağız ve ayağa kalkacağız.”ifadelerine yer verildi.

ANKARA RİZE GÜNLERİNİ ERTELEME KARARI ALINDI

‘Size Bize Hepimize Rize’ sloganıyla yapılması planlanan Rize Tanıtım Günlerinin ertelendiği belirtilerek “2-5 Mart 2023 tarihleri arasında Rize Valiliğimizin himayelerinde tüm kurum ve kuruluşlarımızla birlikte, Ankara Millet Bahçesinde “Size Bize Hepimize Rize” hedefiyle yapmayı düşündüğümüz ve büyük bir emekle ve özveriyle hazırlıklarını sürdürdüğümüz “Rize Tanıtım Günleri”ni valiliğimiz, milletvekillerimiz, belediyelerimiz ve diğer ilgililerle de istişare ederek ortak kanaat ve yönetim kurulumuzun kararıyla, Rize Valiliğimizin sloganı olan; “Son Can Enkazdan Çıkartılıncaya Kadar Hepimiz Enkaz Altındayız” diyerek erteleme kararı almış bulunmaktayız. Zaman “Size Bize Hepimize Türkiye” deme vaktidir. Milletçe başımız sağ olsun” bilgileri paylaşıldı..

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER