Rize'de Hayırsever gençlerden, 4 kamyon içme suyu yola çıktı

Rize İl Özel İdaresi deprem bölgesine yardım göndermeye ve gönderilecek yardımlara destek olmaya devam ediyor.

Rize'de Hayırsever gençlerden, 4 kamyon içme suyu yola çıktı
Rize İl Genel Meclisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada ; Rize İl Özel İdaresinin deprem bölgesine yaptığı ve yapacağı yardımlara ara vermeden devam ettiğini söyledi.
Yapılan açıklamada ayrıca şu ifadeler yer aldı.
"İlk etapta merkez üssü Kahramanmaraş olan deprem bölgesinde görev yapmak üzere 2 adet 22 tonluk ekskavatör, 1 adet 16 tonluk ekskavatör, 2 adet sal dorse, 1 adet lobet, 5 adet 10 teker kamyon ve 1 adet öncü araçtan oluşan iş makineleri ile 17 personeli bölgeye gönderen Rize İl İl Özel İdaresi, daha sonra bölgeye gidecek gönüllülerin bölgeye gönderilmesi hususunda desteklerini sürdürmüştü.
Rize tek yürek deprem bölgesine yardım kampanyası kapsamında İkizdere ilçesindeki 15 hayırsever gencin deprem bölgesine göndermek istediği 4 kamyon içme suyu içinde imkanlarını seferber eden Rize İl Özel İdaresi, İkizdere şantiyesi olarak hem kar nedeniyle içme suyunun tedarik edileceği şirkete ulaşımda zorluk çeken kamyonların karla mücadele çalışmasıyla bölgeye ulaşımı sağlandı, hem de yardım kamyonlarının deprem bölgesine ulaşımı için akaryakıt desteğinde bulundu. Rize İl Özel İdaresi İkizdere Şantiye ekiplerinin de katkılarıyla içme suyu yüklenen 4 kamyon deprem bölgesine ulaşmak üzere yola çıktı."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER