RİZE'DE ARAÇ SAYISI GİDEREK ARTIYOR

Rize'de araç sayısı 3 ayda 2 bin 500 adet artarak 91 bin 736 oldu.Artan araç sayısı trafik çilesini de beraberinde getirdi

RİZE'DE ARAÇ SAYISI GİDEREK ARTIYOR
Haber Çiğdem Hacıfazlıoğlu
Rize'de kayıtlı araç sayısının 91 bin 736 ya yükseldiği öğrenildi.Buna yazlıkcılarda eklenince trafik çilesi kaçınılmaz oldu.

TUİK Mayıs ayında yayımladığı trafiğe kayıtlı araç sayısı verilerine göre Rize araç sayısı Nisan sonu itibariyle 89 bin 145 olarak açıklanmıştı.Araç sayısı Temmuz itibariyle yüzde 3 daha artarak 91 bin 736 ya yükseldi. Geçen yıl ise Rize tarfiğine başta otomobil ve ardından yolcu taşıma araçları olmak üzere 87 bin 234 kayıtlı araç bulunuyordu.

Rize'de artan kayıtlı araç sayısına yaz döneminde Rize'ye gelen çay üreticileri, yazlıkçılar ve ziyaretçiler de eklenince şehir tafiğinde tıkanmalar meydana geldi. Özellikle Rize Cumhuriyet Meydanından itibaren Atatürk caddesi şehir içi, Cumhuriyet caddesi ve Menderes Bulvarı şehir içi trafiğinde uzun kuyruklar oluşurken trafik akışı sık sık durdu. Cadde üzerine park edilen araçların da etkisiyle araç sapihleri normal şartlarda 5 dakikada ulaşacakları noktalara 45 dakikada ancak ulaşabildi. Rize'de trafik yoğunluğunun yaklaşık 2 ay daha devam etmesi bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER