Rize AGD ve İHH Filistin’e destek için yürüdü

Türkiye'de yurdun dört bir yanında eş zamanlı  bazı sivil toplum kuruluşlarınca Filistin’e destek yürüyüşü gerçekleştirildi.

Rize AGD ve İHH Filistin’e destek için yürüdü
Haber:Dilek ONAY CAN

Türkiye'de yurdun dört bir yanında eş zamanlı bazı sivil toplum kuruluşlarınca Filistin’e destek yürüyüşü gerçekleştirildi.

Filistin'e bir destekte Rize Anadolu Gençlik Derneği (AGD)ve Rize İnsanı Yardım Vakfı (İHH) 'dan geldi.

Rize 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında toplanan gruplar,Türkiye ve Filistin bayrakları açıp , abluka altındaki Gazze Şeridi’nden İsrail’e saldırı başlatan Hamas ile Filistin direnişini destekleyen sloganlar attı.

Rize 15 Temmuz demokrasi ve Cunhuriyet meydanını dolduran kalabalık, "Yasasın Filistin direnisimiz,"Siyonist katiller hesap verecek","oluk oluk kan aksa kurtulacak Mescid-i Aksa" “Kudüs ezansız kalmayacak”, “Siyonistler yenilecek, direniş kazanacak” gibi “yazılı pankartlarla yürüdüler.

Burada ortak bir açıklama yapan AGD ve İHH İsrail'in sivil halkı öldürdüğünü tüm dünyanın bildiğini ifade ederek,"Sosyal medyada Filistinli kardeşlerimizin cihadına gölge düşürmek için, orada sivil insanları katlediyormuş gibi gösteriyorlar.Oysa Siz İsrail ile karıştırıyorsunuz. Bizler,Mazlum olan hiç kimseye el uzatmayız.Bugün ise burada büyük bir sevinçle Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın özgürlüğüne giden yolda elde edilen büyük başarıyı kutlamak için toplandık.

Zafer kokusu geldiğini söyleyen Rize AGD ve Rize İHH sözcüleri İslam topraklarını işgal ederek kadın, yaşlı, çocuk demeden katleden, habis bir kanser gibi büyüyen İsrail bu sabah pervasız eylemlerinin karşılığını mutlak başarıya ulaşan Aksa Tufanı operasyonu ile acı acı tecrübe etmiş oldu.İsrail'in 'girilemez' dediği kalelerini kardeşlerimiz başlarına yıktılar. Zafer kokusu geliyor. Sadece zalim İsrail ile sınırlı kalmayacak Allah'ın izniyle. Destanların para ve silahla, süper güçlerle yazılmadığını, imanla, ihlasla, gayretle, şehadetle yazıldığını gördük. Sosyal medyada Filistinli kardeşlerimizin cihadına gölge düşürmek için, orada sivil insanları katlediyormuş gibi gösteriyorlar. Siz İsrail ile karıştırıyorsunuz. Mazlum olan hiç kimseye el uzatmayız.Allah, İsrail'e karşı çarpışan yiğit kardeşlerimize güç, kuvvet versin, attıklarını isabet ettirsin. Aksa Tufanı operasyonunu mutlak zaferin ve özgür Kudüs'ün habercisi eylesin. Zafer İslam'ındır, zafer Allah'ındır. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER