Rektör Yılmaz, Net konuştu

RTEÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli personelin hasta ve hasta yakınlarına kötü davranmalarında ileri sürülen “Arkasında siyasi güç var” tezine tepki göstererek, “Bu kesinlikle kabul edilemez”dedi.

Rektör Yılmaz, Net konuştu

Rektör Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, beraberinde Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nebi Gümüş, Prof. Dr. Mete Avcı ve Genel Sekreter Adnan Er ile kentte görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

HASTANE ŞİKÂYETLERİ KONUSUNDA NET KONUŞTU.”KİMSENİN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAYACAĞIM”

Rektör Yılmaz, Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili şikâyetlerden bahsederken hasta ve hasta yakınlarına kötü davranan personelin gözünün yaşına bakmayacaklarının sinyalini verdi.

Rektör Yılmaz, “Kötü bir örneğe herhangi bir siyasetçinin sahip çıkacağına inanmıyorum. Bu şekilde düzelmiyor çünkü söz de geçmiyor. Arkasında olan kişi veya kişilere güveniyor. Ben bunu kabul etmiyorum. Böyle bir şey olmaz. Kimsenin arkasında bu anlamda hiç kimsenin duracağına inanmıyorum. Böylesine bir hadiseye ben bizzat izin vermeyeceğimi de söylüyorum. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Bu konuda ben siyasetçilerle de konuştum. ‘Biz asla kimsenin arkasına da durmayız, böyle bir şey olamaz’ dendi. Bende buna inanıyordum zaten.” diye konuştu

BİZİM HEKİMLERDEN DEĞİL, PERSONELDEN ŞİKÂYETİMİZ VAR

Rektör Yılmaz, konu hakkında şunları kaydetti: “Bazı şikayetler oluyor. Bana çok sayıda sosyal medyadan da şikayetler ulaşıyor. ‘Bizim hekimlerden aslında bir sıkıntımız yok. Hekimler bize gayet iyi davranıyor, anlayışlı davranıyor ama ben personeli aşamıyorum, kapıdaki sekreteri aşamıyorum veya onun davranış şeklinden çok rahatsız oluyorum.’ Böyle şeyler de var. Ama bunların her birinin eğitimle aşılacağına inanıyorum. “

SORUNLARI EĞİTİMLE AŞACAĞIZ

Peki, niye düzelmiyor bunlar? Rektör Yılmaz konuşmasında şu ifadelere yer verdi. Eğitim de veriyorsunuz niye düzelmiyor? Çünkü bu personelin her biri arkasını bir siyasiye dayamış. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Bir siyasiye ben olsam arkamı şu şekilde dayayabilirim. Ben iyi bir örnek olurum. Fedakârlıkla çalışırım. Derler ki bu nasıl bir çalışma örneğidir, ne güzel bir insansın sen. Mesaiye 8-4. 7’de gelsin işi bitmeden 6’dan önce çıkmasın, O zamanda o siyasiyi ararsın ve dersin ki, ne güzel adam yerleştirmişsiniz buraya? Kötü bir örneğe herhangi bir siyasetçinin sahip çıkacağına da inanmıyorum.”

BURADAN SÖYLÜYORUM ASLA İZİN VERMEYECEĞİM

Yılmaz, “ Kimsenin arkasında bu anlamda duracaklarına inanmıyorum. Böylesine bir hadiseye ben bizzat izin vermeyeceğimi de sizin huzurunuzda söylüyorum. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Konu ile ilgili ben siyasetçilerle de konuştum. ‘Biz asla kimsenin arkasına da durmayız, böyle bir şey olamaz’ dediler” diyerek bu önemli konuya açıklık getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER