RAUF BAŞAR ÖDÜLÜ KAZIM KOYUNCUNUN AİLESİNE VERİLDİ

Hopa Eğitim ve Kültür Derneği tarafından bu yıl 2’ncisi gerçekleştirilen Rauf Başar Eğitim ve Kültür Sanat Ödül Töreni’nde, Rauf Başar Ödülü 2005 yılında hayata gözlerini yuman müzisyen Kazım Koyuncu’nun ailesine verildi.

RAUF BAŞAR ÖDÜLÜ KAZIM KOYUNCUNUN AİLESİNE VERİLDİ

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa Eğitim ve Kültür Derneği tarafından bu yıl 2’ncisi gerçekleştirilen Rauf Başar Eğitim ve Kültür Sanat Ödül Töreni’nde, Rauf Başar Ödülü 2005 yılında hayata gözlerini yuman müzisyen Kazım Koyuncu’nun ailesine verildi.

Hopa Eğitim ve Kültür Derneği tarafından bu yıl 2’ncisi gerçekleştirilen ‘Rauf Başar Eğitim ve Kültür Sanat Ödül Töreni’ Hopa Eğitim ve Kültür Derneğinde gerçekleştirildi. Bu yılki Rauf Başar Ödülü 2004 yılında yakalandığı kanser hastalığı nedeni ile 25 Haziran 2005 tarihinde hayatını kaybeden müzisyen Kazım Koyuncu’nun ailesine verildi.

Rauf Başar’ın tanıtımını ailesi adına Sinan Başar yaptı. Sinan Başar konuşmasında “Babamızın ailemize örnek olduğu gibi topluma da örnek bir kişiliğe sahiptir. Biz de aile olarak babamızın ismi ile kişiliğini ebedileştirmek için her yıl bu ödül teşvikini yapmayı uygun gördük bu yıl 2.cisi olan bu etkinlikle biz aile olarak onur ve gurur duyuyoruz. Kazım Koyuncu ile arkadaşlığımız vardı. Hopa’mızı dünyaya tanıttı. Bu ödülün Kazım’a verilmesi Başar ailesi olarak bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Kazım kardeşimiz ışıklarda yatsın” dedi.

Bu yıl 2’si gerçekleşen Rauf Başar Eğitim ve Kültür Sanat Ödül Töreni'nde, Rauf Başar Ödülü 2005 yılında vefat eden sanatçı Kazım Koyuncu adına sanatçı kardeşi Niyazi Koyuncu ’ya Belediye Başkanı Taner Ekmekçi tarafından verildi. Ekmekçi burada yaptığı konuşmada “Hopa Eğitim ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen ‘Rauf Başar Eğitim ve Kültür Sanat Ödül Töreninde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğumu ifade ederek, hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.

Bu yıl 2. si gerçekleşen Rauf Başar Eğitim ve Kültür Sanat Ödül Töreni'nde, Rauf Başar Ödülü’nün 2005 yılında vefat eden sanatçımız Kazım Koyuncu’nun ailesine verilmesi beni ayrıca mutlu etmiştir.

Kazım gibi değerli bir evladı yetiştirmek kolay değildir. Kendilerine en içten duygularımla teşekkür ediyorum.

Gönül isterdi ki bugün bu salonda Kazım’a sımsıkı sarılarak bu ödülü kendisine verelim. Fakat Kazım’ı erken kaybetti, alamadığı onlarca ödülü gıyabında taktim ettik.

Karadeniz kültürünü tanıtan, alanında seçkin eserler bırakan, ülke ve dünya çapında kendini kanıtlayan değerimiz Kazım Koyuncu ‘ya buradan selam olsun….

Bu topraklarda doğan ve bu topraklar için mücadele eden, duruşuyla gelecek nesillere ışık olan ve olmaya devam eden değerimiz aramızda olmamasına rağmen unutulmuyor...Çünkü yaşadığı süre içerisinde miras değerinde sağlam karakter bırakan kişiler asla ölmez Kazım’da işte tam da bu sebepten hiç̧ ölmedi, iyi ki seni tanıdık Kazım....

Sözlerimi ödül törenini düzenleyen Hopa Eğitim ve Kültür Derneğine ve yıllarını eğitime adamış Rauf hocamıza teşekkür ederek tamamlamak istiyorum. Sanata ve eğitime katkı sağlayan çalışmalarınızı takdir ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

Sanata ve sanatçıya verilen değerin daha da artması temennisiyle Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Daha sonra Başar ailesi ile Hopa Eğitim Kültür Derneğine plaketleri Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, aileyi temsilen Mümtaz Başar’a ve Derneği temsilen Naci Şanlı’ya verdi..

Ergül Akçiçek yaptığı konuşmada “Hepimize örnek kişiliği ile bize Örnek olan Rauf Başar hocamıza ve çocuklarına bu güzel organizasyon için Teşekkür ederim” dedi.

Tören sunucusu Gelecek yıl 2023. Yılı ödül Töreninde buluşmak üzere törene katılanlara Teşekkür etti ve tören sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER