Pazar için yazıyoruz. Vatandaşlardan olumlu ve olumsuz tepkiler alıyoruz

Pazar için yazıyoruz. Vatandaşlardan olumlu ve olumsuz tepkiler alıyoruz.

Pazar için yazıyoruz. Vatandaşlardan olumlu ve olumsuz tepkiler alıyoruz

Abdullah UZUN

Her hafta “PAZAR” Gündemi yazılarıma devam edip sizlere gelişmeler hakkında bilgiler vermeye çalışıyorum.

Bu haftayı da dolu dolu gündemlerle geçirdik.

2 Konuyu sizlerle Paylaşacağım.

1-PAZARSPOR,2 YEREL SEÇİMLER

1-PAZARSPOR

Pazarspor, 2.ligden 3.lige düşünce, bu gidişle amatör kümede bile kalamayız diyenlerin içinde bende kısmen yer alanlardandım.

Tabi öyle olmasını istediğimizden değil, gidiş öyle gösterdiğinden bu düşünceleri taşımıştık.

Yeni yönetim, yeni teknik heyet iş başına geldi. Şu ana kadar 7 karşılaşmada 11 puan toplayan Pazarspor ilk 5’te yer alıyor.

Tebrikler Pazarspor.

Güzel de futbol oynuyor. Bu takıma 2 takviye, bunlardan biri abilik yapacak tecrübeli bir olup ta alınırsa yine 2.lige çıkabiliriz diye düşünüyorum.

2-SİSYASİ GELİŞMELER

Her geçen gün birilerinin ismi aday adayı olarak gündeme geliyor. Bazıları bir adım öne çıkıyor. Lakin vakitsiz çıkış ve açıklamalarla üstüne koyacakken, irtifa kaybediyor.

Ben Sosyal Paylaşım hesabımda yaptığım bilgilendirmeler ışığından, sizlere şöyle bir mesaj vermek istiyorum. Bunu anlayan da oluyor, anlamak istemeyenler de…

Aslında yorumlar ilçe için yapılması gerekirken, şahıslar ele alınıp, kısır döngüye devam ediliyor.

“Ahmet Basa ne yaptı” sözleri ÇOK yanlış. Yaptıklarını kimse konuşmuyor. Ben buradan anlatsam da onlar yine kendi bildik tarzlarıyla cevap verecekler o yüzden konuya farklı bir bakış açısından yaklaşacağım.

“Basa ne yaptı, değil, Basa neler yapmadı veya yapamadı” mantığı daha düzgün ve anlaşılabilir bir görüştür.

Yapılanı, yapılmayanı seçmen zaten seçimlerde değerlendirecek.

Aday adayıyım diyerek basına çıkıp, Ahmet Basa’yı kötülemek size artı bir puan sağlamaz. Vatandaş da neler yapıp yapmadığını sizden çok iyi biliyor.

Onun yerine 5 yıl taşın altına elinizi koymak için yola çıktıysanız. “Neler yapılmadı? Neler yapılması gerekir? İşte bunları kamuoyu ile paylaşın ki, sizi değerlendirme yapsınlar. Yoksa Ahmet Basa’yı günah keçisi yapıp, onun üzerinden pirim yapamazsınız….

Bu hafta da nabız yoklamasına devam ettim. Pazaryeri ve bazı esnaflarla konuştum. Onlara isimleri telaffuz edilenleri sordum.

Bana çok ilginç şeyler söylediler.

Biz farklı düşüncelerle karşımıza çıkılmasını istiyoruz. Yoksa birilerini kötüleyerek oy alma zamanı geçti. Bizler bundan sonra ufku açık, gelişmelere ayak uyduracak, ilçenin sorunlarını bilip ona göre profesyonelce hazırlık yapanları bekliyoruz.

Şu an aday adayı olarak telaffuz edilenler veya sağda solda ismi dolaşanların dikkatini bu yöne çekmek için yazıyorum.

İsim elbette önemli, ama daha da önemlisi vatandaşa güven verecek olmak daha da önemlidir.

Son Söz, Eleştiri yapan arkadaşlarıma şunu hatırlatmak istiyorum. Yorum yaparken şuna dikkat edin. Pazar ilçemizi, diğer ilçelerden aşağıya düşürecek söz ve yazılardan uzak durun. Bu ne size, nede bize bir şey kazandırır.

Varsa olumlu bir görüşünüz onları yazın ki, aday olacaklara YOL HARİTASI olsun…..

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2023, 14:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hızır Canbaz
Hızır Canbaz - 2 ay Önce

Geçmiş yıllarda coğrafyası, sosyal yapısı, eğitim seviyesi ile Doğu Karadenizin en önde ilçelerinden olan Pazar’ın o yıllardaki artılarını hatırladığımızda bugünlerden çok ilerlerdeydi. Şehir düzeni vardı, ilçenin kadın erkek gittiği biri yazlık olmak üzere iki sineması vardı, iskelesi ve etrafında halkın denize girdiği plajı vardı, Hamidiye, Bodaçarı, Hudisa çay düzü,Katori futbol sahaları vardı.
Yaşam ve kültür içiçe idi. Milli bayramlarda Pazar Meydanında kutlamalar yapılırdı. 70/80 li yıllardı. Bugün kültürden uzak, insanlar cemaatlerle kutuplaştırılıp, ayrıştırılmıştır.
Pazar’a dışarıdan gelip, Pazar kültürünü sindirememiş insanların tercihleri ve beklentileri Pazarı olumsuz yönden etkilemiştir.
Yapılacaklara gelince, toplum çıkarlarını, ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayacak yönetmelik, bu yönetmeliği uygulayacak yöneticiye ihtiyaç vardır.
Üst düzey insan yetiştiren Pazar bu seçimde de başarılı olabilir, yeterki klasik ve kronik alışkanlıklardan vazgeçilip doğru bir aday üzerinde birleşilsin.
Bunu da inşAllah gerçekleştiririz.

SIRADAKİ HABER