Örnek Köyünden Örnek Davranış

Rize-Pazar Örnek Köyünde Cami İmamı ve Köy Muhtarı el ele vererek köyde yardım topladı

Örnek Köyünden Örnek Davranış

PAZAR-Rize-Pazar Örnek Köyünde Cami İmamı ve Köy Muhtarı el ele vererek köyde yardım topladı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgeden tahliye edilen on binlerce afetzede, Türkiye'nin farklı illerinde misafir ediliyor.

Kahramamaraş merkezli iki büyük depremin ardından 17 gün geçti. 11 ilde yıkıcı hasar bırakan asrın felaketinin 15. gününde ise Hatay’da art arda kaydedilen sarsıntılar, deprem bölgesindeki bilançoyu daha da ağırlaştırdı.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli, 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrası çok sayıda kişi hava, deniz ve kara yoluyla yurdun dört bir yanındaki kentlere yönlendirildi.

Kendi imkanlarıyla bölgeden ayrılanların da arasında olduğu depremzedeler ulaştıkları illerde otel, misafirhane, Gençlik ve Spor Bakanlığına (GSB) bağlı yurtların yanı sıra yakınları ya da gönüllü ailelerin yanına yerleştirildi.

PAZAR ÖRNEK KÖYÜNDE KAMPANYA DÜZENLENDİ

6 Şubat depreminden sonra ilçemize gelen yaklaşık 300 depreme maruz kalan misafirler için Örnek köyünde düzenlenen, depremzede kardeşlerimiz için, "her evden bir çuval odun" kampanyası dolayısıyla toplanan odun ve kömürler, Kaymakamlık toplama merkezi olan Gençlik Merkezine teslim edildi.

Örnek Köyü İmam Hatibi Abdulkadir Değer ve Köy Muhtarı Özen Kantoğlu köy halkına duyarlılığından dolayı teşekkür etti.

Depremzedelerin barınma ihtiyaçları ile gıda ve giyim konusundaki eksikleri de kaldıkları illerde karşılanıyor. Afetten etkilenen yetişkin ve çocuklara psikososyal destek imkanı da sunuluyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
oktay
oktay - 10 ay Önce

tebrik ederim köy halkını. ah keşke her köyde böyle çalışma olsa. zaman destek olma günü.

SIRADAKİ HABER