ORMANCILARA OBEZİTE FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ

Artvin Orman Bölge Müdürlüğü personeline Sağlık İl Müdürlüğü Toplum Sağlığı Merkezi yetkilileri tarafından obezite ile mücadele eğitimi verildi.

ORMANCILARA OBEZİTE FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Orman Bölge Müdürlüğü personeline Sağlık İl Müdürlüğü Toplum Sağlığı Merkezi yetkilileri tarafından obezite ile mücadele eğitimi verildi.

Günümüzde sıklıkla görülen şişmanlık ve şişmanlığa bağlı kronik hastalıklar ile vitamin ve mineral yetersizliklerinin önlenmesi hem birey hem de toplum için önem taşıyor.

Dünya Obezite Günü, insanların sağlıklı bir kiloya ulaşması, bu kiloyu koruması, uygun tedaviyi alması ve obezitenin getirdiği olumsuzlukları tersine çevirmesine yardımcı olacak pratik çözümleri teşvik etmek amacıyla farkındalık günü olarak tanımlanıyor.

Bu kapsamda Halk Sağlığı Uzmanı Uzm. Dr. Işıl Zorlu, Artvin Halk Sağlığı Birimi Uzmanı Gülten Bilmiş, Diyetisyen Ebru Emek ve Toplum Sağlığı Merkezi personelleri tarafından Orman İşletme Müdürlüğü çalışanlarına farkındalık eğitimi verildi.

Eğitim sonunda katılımcılara Toplum Sağlığı Merkezi personelince vücut yağ analiz kontrolü, tansiyon ölçümü gibi sağlık taramaları yapıldı.

Eğitime Artvin Orman İşletme Müdürü Tuncay Bilmiş, Orman İşletme Şefleri ve İşletme Müdürlüğü personeli katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER