Off-road sadece yol dışı araç sürmek değildir, her şeydir!

Off-road sadece yol dışı araç sürmek değildir, her şeydir!

Off-road sadece yol dışı araç sürmek değildir, her şeydir!

Kahramanmaraş merkezli iki yıkıcı depremin ardından Türkiye yaralarını sarmaya çalışıyor.

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremler büyük bir yıkıma neden oldu. 10 ilimizde de kuvvetli şekilde hissedilen depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 35 bin 418'e yükseldiğini açıkladı. 80 bin 278 depremzedenin ise enkazdan yaralı olarak kurtarıldığını bildiren Erdoğan, 158 bin 165 depremzedenin diğer illere tahliyesinin gerçekleştiğini bildirdi. Büyük depremlerin ardından bölgedeki artçı sayısı ise, 3 bin 170 olarak kaydedildi.

RİZE ODD-ROAD OLAYIN İLK GÜNÜNDEN İTİBAREN SAHADA

Rize Off-road spor kulübü Rize Belediyesi koordinasyonunda afetin ilk günü yola çıktılar.

Ekip, Kahramanmaraş’ın en çok yıkım yaşanan Trabzon bulvarında kurduğu otağı ile bir hafta boyunca hiç kapatmadan hizmete devam etti.

Bu süreç boyunca Rize AFAD’tan ve bireysel gelen yardımları yiyecek giyecek çadır vb. sürekli bir şekilde dağıttı.

Kulüp adına açıklama yapan İnanç Gümüşler, “Gerek otağımızdan gerekse Off-road araçlarımıza yükleyerek köylere hizmet dağıttık” dedi.

KATKI DA BULUNANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM.

Gümüşler, ilk günden bu yana kendilerine destek verenlere teşekkür ederek, sözlerine şu ifadelerle son verdi.

BİZ DÖNDÜK AMA BİRER PARÇAMIZI ORADA BIRAKTIK.

“Bölgede hizmetteyiz. İnsanların yüreğine dokunma fırsatını bize veren Rize Belediyesine ve Rize İl Jandarma Komutanlığına çok teşekkür ederiz. Enkaz çalışmalarına yardımlarda bulunan ekibimiz bazı anlarda hijack ile enkaz altında yıkılmaya karşı önlem amaçlı desteklemeler de yaptı. Çalışmalarda Off-road araçlarının vinçlerinden de yararlanıldı. Yeri geldi taş taşıdık, yeri geldi ölü beden taşıdık. Yerli halkla büyük bağlar kurduk, acılarını paylaştık. Bir haftanın sonunda hizmet takımının bölgede iyice kalabalıklaşması sebebiyle Rize’ye geri döndük fakat hepimiz birer parçasını bölgede bıraktı.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkan Kişmir
Erkan Kişmir - 1 ay Önce

İnanın gün içerisinde bir saat uyuyarak ayakta kaldık ve her Maraşlı nin gönlünü çaldık.emegi geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim

SIRADAKİ HABER